דורית ביניש
צילום: פלאש 90

דורית ביניש על דברי רה"מ: חבל שהדיון הציבורי הופך להיות בעובדי ציבור נאמנים

נשיאת העליון בדימוס ביקרה בכאן רשת ב את המתקפה של נתניהו על היועץ המשפטי לממשלה ונציגי הפרקליטות: "הם עושים את מלאכתם ללא דופי ובאופן ענייני ואינם עוסקים בהיבט הפוליטי". את חוק דרכי התעמולה שהוועדה בראשותה המליצה לשנות כינתה ביניש: "ארכאי ולא רלבנטי"
בחצי היום
05 במרץ 2019
13:20

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת דורית ביניש, אומרת היום (שלישי) בעקבות הביקורת שמתח ראש הממשלה בנימין נתניהו על נציגי הפרקליטות, כי חבל שהדיון הציבורי הופך להיות דיון בעובדי ציבור נאמנים. בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, אמרה ביניש כי היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה הם אנשים ששנים עושים את מלאכתם ללא דופי ובאופן ענייני.

האזינו לריאיון עם נישאת בית המשפט העליון בדימוס, השופטת דורית ביניש

 

"זה קשה לי לשמוע. בתולדותיי האישיים עברנו נושאים שונים ומפלגות שונות וידענו להתעלם מזה ואין לי ספק שגם הם אינם עוסקים בהיבט הפוליטי. יש אנשים מקצועיים שעובדים באמונה שלמה ללא כל הטיות", אמרה ביניש.

נשיאת העליון בדימוס, שעמדה בראש הוועדה הציבורית לעניין חוק הבחירות-דרכי תעמולה התייחסה לחוק לאחר הוראתו אמש של נשיא ועדת הבחירות המרכזית לשדר את נאומו של ראש הממשלה בעיכוב של 10 דקות כדי למנוע תעמולת בחירות. "החוק הדן בתעמולה הוא חוק ארכאי משנת 1959", אמרה. "הוא חוק לא רלבנטי כשחושבים על המציאות היום".

האזינו לפרק על ועדת הבחירות המרכזית בהסכת הבחירות "פוליטי-כאן":

ביניש ציינה כי הוועדה בראשותה המליצה לבטל את האיסור על שידורים שיש בהם תעמולת בחירות בטלוויזיה וברדיו ב-60 הימים שלפני הבחירות. "זה לא סביר עם התקשורת שיש היום. זה חוק לא מעשי שלא ניתן לאכוף אותו. בתקופה שלפני בחירות כל שידור על כל אירוע יש בו תעמולת בחירות. זה מס שפתיים שלא מומש ולא אכפו את החוק. זו גזרה שהציבור לא יכול לעמוד בה. לא זכור לי שהייתה אכיפה. אף אחד לא רוצה להיות מי שמפר חוק כך שזה מעמיד את כל המעורבים במצב בלתי אפשרי".


ביניש סיפרה כי חברי הוועדה, שבראשה עמדה, הופיעו בוועדת חוקה חוק ומפשט ושם נתקעו המלצותיה: "חוק משנה רק הכנסת. השאלה לא יכולה להיות מופנית אלי. לא קרה דבר עם ההמלצות. חלק מההמלצות הועברו למליאה כהצעה של ועדת חוקה. אני לא יודעת מה קרה אבל זה נתקע שם. ניסינו להכין את הכול לפני מערכת הבחירות הזאת לא יודעת איזו יד נעלמה עצרה את זה".