המשלחת המצרית לעזה היום

מאמצים לרגיעה: משלחת מצרית הגיעה לרצועת עזה

המשלחת הביטחונית תדון עם חמאס במטרה לשוב למתווה הרגיעה בדרום. סגן ראש הודיעין המצרי עומד בראש המשלחת. בלון נפץ התפוצץ במועצה האזורית אשכול - לא היו נפגעים
סולימאן מסוודה
05 במרץ 2019
15:16

משלחת ביטחונית מצרית הגיעה היום (שלישי) לרצועת עזה בניסיון להביא לרגיעה בגבול הדרום. המצרים צפויים לקיים שיחות עם הנהגת חמאס ברצועה. בראש המשלחת עומד סגן ראש המודיעין המצרי, עומר חנפי. בנוסף אליו הגיעו לרצועה בכיר המודיעין המצרי איימן בדיע, קונסול מצרים בתל אביב המאם אבו זיד ומחזיק התיק הפלסטיני במודיעין המצרי אחמד עבד אל-ח'אלק.


בתוך כך, הפרחת בלוני הנפץ מרצועת עזה נמשכת. עצם לא מזוהה נפל מזר בלונים בשטחים החקלאיים מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול. החקלאים במקום דיווחו ששמעו פיצוץ. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

אתמול פורסם בכאן חדשות שחמאס הציב לישראל אולטימטום חדש, ודורש לאשר העברת תקציב של 20 מיליון דולר לשלם לפקידיו. אם ישראל לא תאשר זאת, מאיימים בארגון להמשיך במגמת ההסלמה של הימים האחרונים. מקור בחמאס מסר לכאן חדשות שבארגונו ממתינים לתשובות מישראל האם ברצונה לשוב למתווה הרגיעה המקורי שסוכם עליו לפני כמה חודשים, אחרי שלטענתם היא סטתה.

מקור בחמאס האשים בשיחה עם כאן חדשות כי ישראל הפרה את הרגיעה בעזה, ולא נכנסה לשלב השני בהבנות הרגיעה. לפי אותו מקור, ישראל התחייבה בשבועיים הראשונים שלאחר ההסכמות לאפשר מימון משכורות וסולר לעזה, ובתמורה חמאס ריסן את ההפגנות לאורך הגבול. השלב השני, שאמור היה להתפרס על חצי שנה, כלל בין השאר הרחבה של אזור הדיג ל-20 מיל ימי, פתיחה של המעברים, הכנסה של סחורות נוספות לרצועת עזה והסרה של מגבלות על חלק מהחומרים הדו-שימושיים, המוגדרים כאלה שעלולים לשמש לטרור.