הקצין הנאשם

סגן מפקד יחידה מובחרת נאשם: הטריד מינית לוחמת בפעילות

הקצין מואשם כי הציע ללוחמת להצטרף אליו לפעילות מבצעית מוסווית, כאילו הם זוג, וניצל את המצב כדי לבצע בה מעשים מגונים
כרמלה מנשה
06 במרץ 2019
09:54

כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד סגן מפקד יחידה מובחרת בגין מעשים מגונים והטרדה מינית של לוחמת ביחידה. הקצין מואשם כי הציע ללוחמת להצטרף אליו לפעילות מבצעית מוסווית, כאילו הם זוג, וניצל את המצב כדי לעשות בה מעשים מגונים. הקצין מואשם שעשה את הדברים בשני מקרים שונים. על המקרים פורסם לראשונה ב"השבוע" בכאן 11. 

לפי כתב האישום, הקצין פגש את הלוחמת בשירות סדיר במהלך תרגיל, ושאל אותה אם היא "שחקנית טובה" ואם אינה חוששת להצטרף לפעילות מבצעית. הוא אמר לה, כי תוכל להצטרף אליו לפעולה שמטרתה היטמעות במקום מסוים כזוג מאוהב, וכי יש בנות שהוא לוקח אותן לפעילות מסוג זה.

לפי כתב האישום, במקרה אחד סגן מפקד היחידה המובחרת אסף את החיילת ברכבו והם נסע לעבר יער כדי לתפוס שוהים בלתי חוקיים. שם, הוא ירד מהרכב, הצמיד אותה אליו, נישק אותה וליטף אותה בכל חלקי גופה – כביכול כחלק מהפעילות המבצעית. הקצין אף הבטיח לה כי למחרת יתפרסם דיווח בתקשורת על הפעולה.
עוד צוין בכתב האישום, כי במקרה אחר לקח הקצין את הלוחמת לפעילות באזור יפו, שם עצר את רכבו, ולאחר שיצאו ממנו הוא נצמד אליה, נישק אותה וליטף אותה. בשלב מסוים, הוא נכנס בחזרה לרכב והתלבש כשייח. "במעשים אלה", נכתב בכתב האישום, "הטריד מינית הנאשם את המתלוננת בהתייחסויות מיניות, הציג תמונת כזב לפיה היא יוצאת עמו לפעילות מסווגת כאשר למעשה ניצל את 'המשמרת' המשותפת לבצע בה מעשים מגונים".