תמר אזרי, צעירי הליכוד

"מצביעים לרעיון, לא למנהיג": יום עם פעילה בליכוד

עבור תמר אזרי מצעירי הליכוד, הבחירות הקרובות הן בכלל לא על נתניהו או התקשורת. בנוגע לחקירות ראש הממשלה יש לה תשובה נחרצת: "רצוי שיכהן עד פסק דין חלוט", אבל היא גם בטוחה שלאולמרט הגיעה אותה הזכות | סיפורים מכאן
תומר ממיה, סיפורים מכאן
06 במרץ 2019
19:05

בזמן שבמערכת הבחירות הזו צד אחד סופר גופות של מחבלים וצד אחר מצטלם על יד קברי חללים, ניסיתי להקשיב באמת והצטרפתי לתמר אזרי מצעירי הליכוד. בקומה הראשונה של בית ז'בוטינסקי בתל אביב, תמר מכנסת חדר מלחמה - חמישה מנהלי אזורים, שחילקו את המדינה לפעילים ונקודות פעילות. מאירועים שצריך להשתתף בהם ועד מי צריך שלטים וחולצות שיגיעו עוד היום.

"היום התוכנית זה בעצם להרים את הקבוצה של המתנדבים", אומרת תמר, "כדי להראות את העוצמה האמתית של המפלגה. וזו העוצמה האמתית של המפלגה - הכוח והאנשים שיש לה". אני שואל אותה אם יש קצת לחץ בבחירות האלה? "לא", היא עונה, "לדעתי לא. יהיה ניצחון, ברור".

בין תמונות של שמיר ובגין, שלטים של נתניהו, שתי הצעירות בקבוצה פתחו עמוד אינסטגרם חדש. תמר מסתובבת בין כולם ורוצה עדכון כל שעה. היום האירוע הגדול בכפר המכביה, וחייבים להיות מוכנים.

בשעה 17:00 תמר מתחילה לזרז את כולם להגיע עם השלטים והמדבקות. אנחנו נכנסים לרכב ומתחילים בנסיעה למכביה. מבחינת תמר אין ספק - הליכוד חייבת לזכות בבחירות, ולא בגלל נתניהו או התקשורת. היא בכלל מדברת על ימין כלכלי: "זה או לבחור במפלגה סוציאליסטית, והיא תחלק למי שרוצה כמה שהיא רוצה, ויש מפלגה אחרת שאומרת בואו ניקח לכם כמה שפחות מיסים, הפרטה, הפרטה, הפרטה. ואז הבן אדם הפרטי הוא זה שיחליט. תוריד מסים, תפריט. שבוע שעבר נכנסו 900 מיליון שקל למדינה, כמה שיותר תשתיות".

ומה האסון הגדול אם גנץ יעלה? מה יקרה?
"ברגע שאתה  לוקח את (אבי) ניסנקורן כדי להקים את המפלגה", אומרת תמר, "או להיות מספר 5 במפלגה, יש פה בן אדם שמאמין בריכוזיות. אני לא מאמינה בריכוזיות. וזאת הסיבה שאני פה, זאת הסיבה שאני מתנדבת ומביאה את עצמי, כדי שבאמת יהיה לנו טוב בסופו של דבר. ואנחנו הולכים לשם - הפרטת נמלים, אנרגיה סולארית. זאת המטרה של הליכוד, וזו גם המטרה שלי".

השיחה ברכב גולשת לקמפיינים ההדדיים, להשמצות, וגם לכתב האישום כפוף לשימוע. אבל שם, לתמר יש תשובה ברורה: "אני מאמינה שאנחנו מדינת חוק, ושוב, ראש ממשלה יכול לכהן בתפקידו, ורצוי שיכהן בתפקידו, עד פסק דין חלות. אגב, גם בממד הערכי, אדם חף מפשע כל עוד לא הוכח אחרת".

היא קצת מתקשה לענות, כשאני שואל אותה אם נתניהו לא סתר את מה שהיא אומרת, כשהוא ביקש מאולמרט להתפטר תוך כדי שהיו חקירות? "אני לא מסכימה עם כל דבר שהוא אומר", עונה תמר, ואף מוכנה להגיד שאולמרט היה צריך להישאר בראשות הממשלה עד גזר דין חלוט: "זה הזכות של כל בן אדם".

השעה 18:00, ומחוץ למכביה כבר אין מקום לזוז. השב"כ מאבטח את המקום ומכניס אנשים בחמישיות. תמר מנצלת את הזמן כדי לפקוד משתתפים. היא וחבריה ניגשים עם פנקס ומבקשים מהנוכחים טלפונים, כתובות ומסבירים שזה "מצב חירום", וכי "כל הליכוד חייב להתאחד ולעבוד ביחד".

בין לבין, תמר מנסה להסביר לי מה אני מפספס בתמונת ההמון המחכה בתור: "תראה איזה נוכחות, תראה איזה יופי. את מכיר עוד מפלגה שעושה דבר כזה? שמצליחה להביא אנשים ככה? מותר להגיד מה שרוצים, אבל הנה תראה, תראה כמה אנשים מגיעים למען מפלגה אחת, למען רעיון מסוים".

רעיון? לא מנהיג?
"ברור, רעיון, אנחנו לא מצביעים למנהיג".

תגיות:
הליכוד