בלוני נפץ

חשש מהסלמה בדרום: עשרות בלונים שוגרו לעבר העוטף

למרות תקיפות עקביות של צה"ל, הפלסטינים ממשיכים לשגר בלוני נפץ. במהלך היום שוגרו עשרות בלונים ממולכדים, מתוכם שלושה זרים התפוצצו מעל בתי התושבים במועצות האזוריות שדות נגב ואשכול
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
06 במרץ 2019
19:27
עודכן ב 20:49

למרות תקיפות עקביות של צה״ל, הפלסטינים ממשיכים לשגר בלוני נפץ לעבר עוטף עזה. בחדשות הערב בכאן 11 דווח הערב (רביעי) כי במהלך היום שוגרו עשרות בלונים ממולכדים, ומאז השבוע שעבר - מאות. שלושה זרים התפוצצו מעל בתי התושבים במועצות האזוריות שדות נגב ואשכול.

בתגובה, הצבא העלה את רף התקיפות: בתחילת השבוע הושמדו עמדות חמאס סמוך לגדר המערכת, ולאחר מכן בוצעה תקיפה לאור יום. אמש תקף צה"ל גם בעומק הרצועה - אך ללא הועיל. ראשי הרשויות בעוטף פנו לממשלה והבהירו: ״לא נסכים להתרגל למציאות החדשה - גם אם ישראל נמצאת בתקופת בחירות״.


הערב הפיל בלון שחצה לשטח ישראל, עצם חם מעל יישוב במועצה אזורית אשכול. לא נגרם נזק ואין נפגעים. כוחות ביטחון נמצאים במקום. מוקדם יותר התפוצצו באוויר בלונים נושאי מטען סמוך ליישוב במועצה האזורית אשכול. גם אז לא נגרם נזק ואין נפגעים.

היום אמר תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, כי "בלוני הנפץ שהתפוצצו היום בשטחי המועצה ובמועצות השכנות זו מציאות שלא נסכים לקבל. העובדה שאנו בתקופה שלפני בחירות זה נתון שלא מעניין אותנו ואת תושבי המועצה. הביטחון של תושבי המועצה הוא ערך עליון ואנחנו דורשים תגובה משמעותית וקשה שתשדר מסר ברור וחד לצד השני לפני שיקרה אסון".

אתמול הופרחו כמה בלוני נפץ מרצועת עזה לשטח ישראל. במועצה האזורית שער הנגב התפוצץ מטען שחובר לבלון. לא היו נפגעים. בנוסף, עצם לא מזוהה נפל מזר בלונים בשטחים החקלאיים מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול. החקלאים במקום דיווחו ששמעו פיצוץ. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.