נתב"ג
צילום: משה שי, פלאש 90

הליך ההסגרה של מנהלת הלשכה נתקל בקשיים: "ארמניה לא מסגירה את אזרחיה"

החוק הארמני אוסר הסגרה של אזרחים ארמנים ולכן ההליך נגד מרי אגזדניאן, מנהלת הלשכה של השר לשעבר מיסז'ניקוב, שהייתה אמורה להיכנס לכלא וברחה, נתקל בקשיים
רועי ינובסקי ועמיחי שטיין
06 במרץ 2019
20:33

הליך ההסגרה של מנהלת הלשכה של השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב מארמניה נתקל בקשיים משמעותיים בשל החוק הארמני האוסר הסגרה של אזרחים ארמנים. כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן חדשות.


ביום שבת נעצרה מרי אגדזניאן בארמניה בעקבות בקשה ישראלית, אך בכיר בממשל הארמני הבהיר היום כי "ארמניה לא מסגירה את אזרחיה למדינות אחרות". אותו גורם ציין כי הדבר מעוגן בחוקה הארמנית. עם זאת, מתנהלים מגעים בין המדינות והמעצר התבצע מתוקף אמנה אירופית שארמניה וישראל חתומות עליה.

למרות החוק הארמני, המגעים בין ישראל לארמניה נמשכים ובישראל מקווים שבכל זאת המדינות יגיעו להסכמות לפנים משורת הדין ואגדזניאן תגיע בסופו של דבר לרצות את המאסר בארץ. במחלקה הבינלאומית של הפרקליטות מסרבים להתייחס לידיעה.

האישה שנמלטה, מרי אגדזניאן, הייתה אמורה להתחיל לרצות עונש מאסר בנובמבר 2017, אך היא ברחה מהארץ לפני שנכנסה לכלא. ברשויות האכיפה לא הבחינו בכך עד לשאילתות ופרסומים בנושא של הכתבת יאנה בריקסמן מרדיו כאן רקע בשפה הרוסית וכאן חדשות