"אלימות קשה ואכזריות": כתב אישום נגד רוצח אורי אנסבכר

ערפאת רפאעיה נאשם ברצח ובאונס של הצעירה סמוך לירושלים לפני כחודש, "בשל היותה יהודיה". הוא התנפל עליה בסכין ודקר אותה פעמים רבות עד שמתה. ביתו של המחבל צפוי להיהרס
אמוץ שפירא
07 במרץ 2019
09:12

ערפאת רפאעיה, תושב חברון בן 29, הואשם הבוקר (חמישי) ברצח ובאונס של אורי אנסבכר לפני כחודש סמוך לירושלים. כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, כולל סעיפים של מעשה טרור של רצח בכוונה תחילה, אונס וכניסה לישראל שלא כדין.

כתב האישום מתאר איך ביום הרצח, 7 בפברואר, יצאה אנסבכר בת ה-19 ממרכז "יעלים" לילדים ונוער בסיכון, שם שירתה כבת שירות לאומי, ליער הסמוך. רפאעיה, ששהה בישראל ללא אישור, הגיע למקום עם סכין. "הנאשם הבחין באורי והחליט להורגה בשל היותה יהודייה. הוא תקף אותה באלימות קשה ובאכזריות", נכתב באישום. עוד צוין כי אנסבכר נאבקה ברוצח, אך זה התגבר עלי התנגדותה ודקר אותה פעמים רבות בכל חלקי גופה - עד שמתה. 

השבוע הודיע צה"ל למשפחתו של המחבל כי ביתו ייהרס. בהודעת הצבא צוין כי למשפחת המחבל ניתנה אפשרות להגיש השגה נגד ההריסה.

רפאעיה הודה בחקירה ברצח אנסבכר, וטען שביצע את המעשה משום שרצה לפגוע ביהודים. הוא מסר לחוקריו שלא הכיר את אנסבכר לפני הרצח, אלא נתקל בה במקרה, וכי פעל לבדו.

הנאשם תיאר כי בין השניים התנהל מאבק, ושחזר בפני החוקרים איך רצח אותה באלימות. מהחקירה עולה שהמחבל לקח איתו את הסכין שבה ביצע את הרצח. כוחות הביטחון שעצרו אותו מצאו את הסכין בקרבת מקום.