האם צריך להפסיק להשמיע את השירים של מייקל ג'קסון?

לאחר שסרט תיעודי חדש העלה האשמות בדבר פגיעה מינית, תחנות רדיו רבות בעולם הפסיקו להשמיע את שיריו של הזמר המנוח. הזמרת מרגלית צנעני, ומנהל רשת ג יובל גנור דיברו על כך בתכנית של ירון דקל ועמית סגל
כאן רשת ב
07 במרץ 2019
09:46

תחנות רדיו רבות ברחבי העולם החליטו השבוע להפחית באופן משמעותי את תדירות ההשמעות של השירים של מייקל ג'קסון. זאת בעקבות סרט תיעודי חדש שבו עולות האשמות קשות בדבר פגיעה מינית בקטינים מצדו של ג'קסון שהלך לעולמו לפני כעשור. על רקע זה עולה השאלה כיצד צריכות לנהוג תחנות רדיו ישראליות. מנהל רשת ג יובל גנור והזמרת מרגלית צנעני דיברו על כך בכאן רשת ב בתכנית של ירון דקל ועמית סגל.

לדברי גנור: "אחרי שראיתי את הסרט קיבלתי החלטה אישית שאני לא מסוגל להשמיע את מייקל ג'קסון. זה ארבע שעות של עדויות קשות ומטלטלות. זה איש שבמשך שנים השתמש באופן שיטתי בילדים קטנים לעבירות מין חמורות. למה את מייקל ג'קסון לא אשמיע ואת זוהר ארגוב או שמוליק קראוס שעשו דברים כן אשמיע? ההסבר היחיד שלי הוא שהעניין עם מייקל ג'קסון קורה עכשיו, שאני רואה את זה עכשיו ואני לא מסוגל לשמוע את הקול שלו בלי לראות את הדברים שהילדים אמרו".

מרגלית צנעני מנגד טענה כי היא מבינה את עמדתו של גנור אך היצירה היא יצירה בפנני עצמה והיא לא יודעת איך עושים הפרדה בין הדברים. "האיכויות הווקאליות של ג'קסון הן כה מרשימות עד שלא ניתן לוותר על השמעתן".