שרה נתניהו
צילום: פלאש 90

מסתמן: הכרעה בתיק המעונות - לאחר הבחירות

נותרה מחלוקת מרכזית אחת - המדינה דורשת הרשעה, ומצד שרה נתניהו מוכנים לשקול הודעה בעבירה קלה ללא רכיב מרמה. רה"מ ביקש לדחות את קבלת חומרי חקירה לאחרי הבחירות, מוסז מתנגד
תמר אלמוג
08 במרץ 2019
21:34

תיק המעונות: על פי פרסום הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11, מסתמן כי ההכרעה לאן הולך התיק - להסכמה או משפט - תדחה לאחרי הבחירות. זאת למרות שהגישור מתנהל כבר במשך חודשים. לאחר מגעים ממושכים בין הצדדים, נותרה בעיקר מחלוקת אחת - המדינה דורשת הרשעה, בעוד שמצד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו מוכנים לשקול הודעה בעבירה קלה ללא רכיב מרמה, ובלבד שהתיק יסתיים ללא הרשעה.


לפני שבועיים נחשפו עדויות של רעיית ראש הממשלה בחקירתה הראשונה בפרשת המעונות בשנת 2015, בין השאר, מתארת נתניהו את הפגישות עם מילצ'ן, אלוביץ' ואדלסון, תוקפת את עליזה אולמרט ואת שמעון פרס, וגם מתייחסת לראשונה לסיבה שבגללה אין לה ולבעלה, ראש הממשלה, כרטיס אשראי.

צפו בכתבה המלאה מתוך חדשות הערב

עוד פורסם ב"השבוע" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש באופן חריג שלא הוא ולא חשודים אחרים יקבלו חומרי חקירה לאחרי הבחירות. אולם, מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס, החשוד בתיק 2000, מבקש כן לקבל את החומרים כעת. על אף בקשתו, ההערכה היא כי הפצת החומרים תדחה לאחר הבחירות אך שעון החול לשימוע יחל רק אז.