תקיפה בעזה, ארכיון

בתגובה לשיגור הרקטה: צה"ל תקף יעדי חמאס ברצועה

חיל האוויר תקף מספר יעדי טרור במתחם צבאי של הארגון בדרום הרצועה, וכן תשתיות תת קרקעיות בצפונה. לפי דובר צה"ל, הדבר בא בתגובה לשיגור הרקטה אמש וכן אירועי טרור נוספים שהתרחשו בימים האחרונים, בהם שיגור בלוני הנפץ. דובר צה"ל: "חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה"
רועי קייס, משה שטיינמץ וכרמלה מנשה
09 במרץ 2019
07:24

דובר צה"ל מסר כי חיל האוויר תקף הלילה (שבת) מספר יעדי טרור במתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה, וכן תשתיות תת קרקעיות בצפון הרצועה. לפי מקורות פלסטיניים, הותקף מוצב של הכוח הימי של חמאס.


התקיפה באה בתגובה לשיגור הרקטה לשטח ישראל בערב שישי, וכן בהמשך לאירועי טרור נוספים שהתרחשו בימים האחרונים, בהם שיגור בלוני נפץ וניסיונות פגיעה בתשתיות ביטחוניות. "צה"ל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל וימשיך לפעול בתקיפות נגד פעולות אלו. חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה", נמסר מדובר צה"ל.


אמש נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול, וזוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. פצצת מרגמה נפלה בשטח פתוח בין שני יישובים בדרום המועצה. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

קודם לכן הגיעו כ-8,000 פלסטינים לכמה מוקדים לאורך גדר המערכת, במסגרת אירועי האלימות השבועיים. חלקם השליכו מטענים ואבנים לעבר כוחות צה"ל. משרד הבריאות ברצועה דיווח על הרוג ועל 48 פצועים. שלושה אשכולות של בלונים, שאליהם מחוברים חפצים חשודים נחתו במועצה האזורית אשכול.

מוקדם יותר הוקפצו כוחות צה"ל לצפון רצועת עזה, סמוך לקיבוץ ארז, לאחר ששני פלסטינים חדרו לשטח ישראל. הם נתפסו לאחר סריקות נרחבות. מצה"ל נמסר כי על החשודים נתפסו רימון וסכין.