מקורות בעזה: המגעים לרגיעה עם ישראל מתקדמים

גורמים ברצועת עזה אמרו לכאן 11 כי השיחות בין חמאס למצרים הניבו תוצאות חיוביות, והארגון אף השהה את הפגנות הגדר שתוכננו הלילה ברפיח: "יש הזדמנות לרגיעה כבר השבוע" • הערב: נפילה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול
גל ברגר
09 במרץ 2019
20:25
עודכן ב 21:04

לקראת רגיעה בדרום? למרות סוף השבוע הלא שקט, שכלל ירי רקטה ובלוני תבערה לשטח ישראל, מקורות ברצועת עזה אמרו הערב (שבת) לחדשות השבת בכאן 11 כי המגעים לרגיעה מתקדמים. לפי אותם מקורות, השיחות בין חמאס לבין מצרים הניבו תוצאות חיוביות, ויש הזדמנות לרגיעה כבר השבוע. בינתיים, נרשמה הערב נפילה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, לאחר שבאזור נשמעה אזעקת צבע אדום.


בעקבות אותה התקדמות, חמאס טוען שהשהה כבר הערב את הפעילות של "יחידות ההטרדה הלילית" שאחראיות להפגנות על גדר הגבול. היחידות תכננו לפעול ברפיח, ובישראל יחכו לראות אם אכן ייסוגו מפעילות זו.

לפי דיווח בעזה, ישראל הביעה נכונות להגדיל את אזור הדיג ברצועה ל-15 מיל ימי, להגדיל את הייצוא מעזה ולהסיר מגבלות מעל הייבוא לרצועה. לצד זאת, בדיווח אחר נטען שחמאס לא מסתפק בסעיפים הללו, כך שלא ברור אם אכן הושגה פריצת דרך בשיחות. השליח הקטרי, מוחמד אל-עמאדי, צפוי להגיע לעזה בתחילת השבוע ולהשתלב גם כן במאמצי הרגיעה.

אחר הצהריים ראש של טיל נחת בחורשה במערב הנגב בשעה שהיו במקום מאות מטיילים. המטען הגיע מרצועת עזה על גבי בלונים. למקום הוזעק חבלן של המשטרה שטיפל בחפץ ופוצץ אותו באופן מבוקר.

הלילה חיל האוויר תקף כמה יעדי טרור במתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה, וכן תשתיות תת-קרקעיות בצפון הרצועה. לפי מקורות פלסטיניים, הותקף מוצב של הכוח הימי של חמאס. בצה"ל מסרו כי התקיפה באה בתגובה לשיגור הרקטה לשטח ישראל בערב שישי, וכן בהמשך לאירועי טרור נוספים שהתרחשו בימים האחרונים.