תקיפה בעזה

בתגובה לירי הרקטה: צה"ל תקף ברצועת עזה

מטוסי קרב וכלי טיס נוספים תקפו מתחם צבאי של חמאס ושני כלי שיט של הארגון. הפלסטינים לא דיווחו על נפגעים בתקיפה
כרמלה מנשה וגל ברגר
10 במרץ 2019
06:09

חיל האוויר תקף לפנות בוקר (ראשון) כמה יעדים ברצועת עזה, בהם מתחם צבאי בצפון הרצועה ושני כלי שיט של חמאס. התקיפה, בה השתתפו מטוסי קרב וכלי טיס נוספים, בוצעה בתגובה לשיגור הרקטה אמש למועצה האזורית אשכול, ועל אירועי הטרור האחרונים מעזה. הפלסטינים לא דיווחו על נפגעים בתקיפה. 

במהלך סוף השבוע נמשכה ההסלמה בדרום, שכללה הפרחת בלוני נפץ לשטח ישראל ונסיונות פגיעה בתשתיות ביטחוניות. אמש נפלה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים. בשישי תקף צה"ל ברצועה בתגובה לירי של פצצת מרגמה למועצה האזורית אשכול. 


אתמול פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי המגעים לרגיעה בדרום מתקדמים. לפי מקורות בעזה השיחות בין חמאס לבין מצרים הניבו תוצאות חיוביות, ויש הזדמנות לרגיעה כבר השבוע. בעקבות אותה התקדמות, חמאס טוען שהשהה כבר הערב את הפעילות של "יחידות ההטרדה הלילית" שאחראיות להפגנות על גדר הגבול. היחידות תכננו לפעול ברפיח, ובישראל יחכו לראות אם אכן ייסוגו מפעילות זו.

לפי דיווח בעזה, ישראל הביעה נכונות להגדיל את אזור הדיג ברצועה ל-15 מיל ימי, להגדיל את הייצוא מעזה ולהסיר מגבלות מעל הייבוא לרצועה. לצד זאת, בדיווח אחר נטען שחמאס לא מסתפק בסעיפים הללו, כך שלא ברור אם אכן הושגה פריצת דרך בשיחות. השליח הקטרי, מוחמד אל-עמאדי, צפוי להגיע לעזה בתחילת השבוע ולהשתלב גם כן במאמצי הרגיעה.

תגיות:
עזה