הכור בדימונה
צילום: משה שי, פלאש 90

פסק נגד לוחמי השייטת ויעמוד בראש ועדת הפיצויים לעובדי הכור שחלו בסרטן

השופט בדימוס עדי זרנקין מונה לעמוד בראש ועדת זוהר במקומו של השופט בדימוס שמואל ברלינר. זרנקין דחה בשנת 2013 את תביעת 70 לוחמי שייטת שטענו כי חלו בעקבות חשיפה לחומרים מסוכנים. עובדי הכור בדימונה חוששים כעת שמינויו יפעל נגדם
צח שפיצן
10 במרץ 2019
11:35

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה בדימוס, עדי זרנקין, מונה לעמוד בראש וועדת זוהר שקובעת את גובה הפיצויים לעובדי הכור שחלו בסרטן. השופט זרנקין היה זה שפסק בעבר נגד לוחמי השייטת שתבעו את המדינה עקב המחלות שלקו בהן לאחר שצללו בנחל הקישון. כך פורסם הבוקר (ראשון) בתכנית סדר יום בכאן רשת ב.

האזינו לדיווח בכאן רשת ב

לפני ועדת זוהר עומדות היום כ-300 תביעות של עובדי הכור הגרעיני בדימונה שחלו בסרטן ואמורות להתדיין בוועדה, והתובעים חוששים שפסיקתו של השופט זרנקין ומינויו לתפקיד פועלים כנגדם. לכך נלווית העובדה שבשנת 2014 קבע נציב התלונות על השופטים, שופט העליון בדימוס אליעזר ריבלין, כי נפל פגם בהתנהלותו של זרנקין כששפט בתביעה מול משרד החינוך ולא חשף בפני המתדיינים שאשתו עובדת כמפקחת במשרד החינוך. 

זרנקין, שדחה בשנת 2013 את תביעתם של 70 לוחמי שייטת ולוחמים נוספים שטענו כי חלו בעקבות חשיפה לחומרים מסוכנים, מונה לאחרונה לתפקיד במקומו של השופט בדימוס שמואל ברלינר. 

מהנהלת בתי המשפט נמסר: ד״ר זרנקין הוא משפטן עתיר ניסיון והוא מונה משיקולים ענייניים".