רכבת ישראל
צילום: גילי יערי, פלאש 90

משבר הרכבת: השיחות הופסקו, שני קווים מושבתים

על פי הודעת ההסתדרות, כל הצעות הפשרה שהועלו על ידי ההסתדרות והוועד נדחו על ידי ההנהלה. בינתיים הופסקה פעילותם של שני קווים בלבד – כרמיאל-חיפה וראשונים-לוד
ליאל קייזר ושרון עידן
10 במרץ 2019
15:15

הסתדרות העובדים הודיעה היום (ראשון) כי השיחות בין ועד עובדי רכבת ישראל והנהלת הרכבת נקלעו למבוי סתום. על פי ההודעה, כל הצעות הפשרה שהועלו על ידי ההסתדרות והוועד נדחו על ידי ההנהלה. בינתיים הופסקה פעילותם של שני קווים בלבד – כרמיאל-חיפה וראשונים-לוד. מעבר לשני הקווים האלה כל הרכבות ברחבי הארץ עובדות כסדרן.

"נציגות העובדים מצרה על התנהגות הנהלת החברה שבחרה לא לכבד אף הצעה ואף להחריף את המשבר, וקוראת לה להתעשת. הוועד ינהג באחריות בגיבוי ההסתדרות, ומעבר לשני הקווים המושבתים לא תהיה פגיעה נוספת בנוסעים", נמסר מוועד העובדים.

בהנהלת הרכבת אמרו הבוקר בתגובה לאיומים בעיצומים כי "הנהלת רכבת ישראל קוראת לראשי ההסתדרות ולוועד העובדים בראשותה של הגברת גילה אדרעי, להתעשת, לנהוג בשיקול דעת ולגלות אחריות כלפיי מחויבותם לאזרחי מדינת ישראל נוסעי הרכבת. הפגיעה המתוכננת בנוסעים, בסטודנטים ובחיילי צה״ל שחוזרים לבסיסם ביום ראשון - צעד כוחני, פרוע ונטול שיקול דעת".