כנסיית הלחם והדגים

הפרקליטות חוזרת בה מהגשת אישום בהצתת כנסיית הלחם והדגים

בעקבות הודעת הפרקליטות, בית המשפט זיכה את ינון ראובני בן ה-23, ונאשם נוסף בן 21 שהיה קטין בעת ביצוע המעשים, מהעבירות המיוחסות להם. השניים נאשמו בחברות בארגון טרור, ריבוי עבירות הצתה, היזק בזדון ממניע גזעני ועבירות נוספות
כרמל דנגור
11 במרץ 2019
15:39

פרקליטות מחוז מרכז הודיעה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בלוד כי היא חוזרת מכתב האישום בעניינם של ינון ראובני בן ה-23, ונאשם נוסף בן 21 שהיה קטין בעת ביצוע המעשים, בהצתת כנסיית "הלחם והדגים" בעין שבע, סמוך לכנרת. השניים נאשמו - כל אחד על פי חלקו בכתב האישום - בחברות בארגון טרור, ריבוי עבירות הצתה, היזק בזדון ממניע גזעני ועבירות נוספות. בעקבות הודעה זו, בית המשפט זיכה את הנאשמים מהעבירות המיוחסות להם.

ההודעה נמסרה לבית המשפט מכיוון שלאחר החלטתו במשפט, לא נותרו בידי הפרקליטות ראיות מספיקות המבססות סיכוי סביר להרשעה באשר לשני הנאשמים בתיק זה. 

המשפט בעניינם של עמירם בן אוליאל ונאשם נוסף, ממשיך להתנהל בבית המשפט המחוזי בלוד. השניים הואשמו בגין מעורבותם ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא, כל נאשם על פי חלקו בכתב האישום, חברות בארגון טרור ועבירות נוספות. הנאשם הנוסף, בן 20, היה קטין בעת ביצוע המעשים.