איילת שקד ומרים נאור
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שקד, כחלון ומרים נאור העידו בפרשת אפי נוה

פרסום ראשון: בנוסף העידו בכירים בוועדה לבחירות שופטים ובמערכת המשפט. מסתמן: התיק נגד עורכת הדין בפרשה, ששמה לא הותר לפרסום, עומד להיסגר
תמר אלמוג
13 במרץ 2019
20:51
עודכן ב 21:17

שרת המשפטים איילת שקד ונשיאת בית המשפט העליון בדימוס מרים נאור העידו במשטרה במסגרת פרשת אפי נוה. כך פורסם לראשונה היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בנוסף העידו שר האוצר משה כחלון, השופט משה שפיצר ובכירים נוספים בוועדה לבחירות שופטים ובמערכת המשפט.


לפי העדויות, נוה לא עדכן לגבי ניגוד עניינים או על קשריו, ככל שהיו, עם המועמדת לשפיטה או עם המקורבת לשופט. בשלב זה מסתמן שהתיק נגד עורכת הדין בפרשה, ששמה לא הותר לפרסום, עומד להיסגר.

היום הותר לפרסום שמה של אתי כרייף, השופטת החשודה בפרשה. בית המשפט העליון קיבל באופן חלקי את בקשת עיתון "הארץ", והורה על הסרת צו איסור הפרסום המתייחס לשמה של שופטת בית משפט השלום, החשודה במתן טובת הנאה ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר.

בהחלטה צוין כי מאז שהוצא צו איסור הפרסום, המשטרה שינתה את עמדתה והסירה את התנגדותה לביטול הצו. בנסיבות אלו, נקבע כי עקרון היסוד של פומביות הדיון מצדיק את הסרת צו איסור הפרסום לגבי שמה של השופטת, נוכח משקלם המצטבר של מספר נימוקים: העניין הציבורי המיוחד בפרסום הפרשה, הנובע מזהות החשודה - המכהנת כשופטת, ומהות החשד - המתייחס לטוהר המידות בהליכי מינוי שופטים; חלוף הזמן מאז נחשפה הפרשה; ופרסומים ברשתות החברתיות שיצרו חרושת של שמועות וגוזמאות.

החקירה, שעל עצם קיומה פורסם לראשונה בכאן חדשות, נפתחה בעקבות מידע על חשד לביצוע עבירות בקשר למינוי של שופטת שלוםלפני מספר שנים ובקשר לניסיון להביא למינוי של שופט שלום למחוזי - שלא קודם. נוה חשוד כי היה בקשר אינטימי עם השופטת.