תקיפה בעזה

בתגובה לירי אל גוש דן: חיל האוויר תקף ברצועת עזה

לפי דיווחים פלסטיניים, מטוסים הפציצו מוצבים של הכוח הימי של חמאס בדרום הרצועה ובצפונה; רקטה ששוגרה אל עבר המועצה האזורית אשכול נחתה בשטחי הרצועה. צה"ל: חמאס אחראי לירי
כתבי כאן חדשות
15 במרץ 2019
01:30
עודכן ב 02:51

חיל האוויר תקף לפנות בוקר (שישי) מטרות ברצועת עזה, בעקבות ירי שתי הרקטות אל גוש דן. לא דווח על נפגעים. בד בבד, רקטה ששוגרה אל עבר שטחי המועצה האזורית אשכול נחתה בשטחי הרצועה. קודם לכן נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה. 

מקורות פלסטינים דיווחו כי חיל האוויר שיגר כחמישה טילים אל מתחם השייך לכוח הימי של הזרוע הצבאית של חמאס, ממערב לחאן יונס שבדרום הרצועה. בהמשך דווח על תקיפה של מוצב אחר של הכוח הימי של חמאס באזור בית להיא שבצפון הרצועה. קודם לתקיפות פרסם דובר צה"ל הודעה לפיה "בשעה זו תוקף צה"ל מטרות טרור ברצועת עזה".


מוקדם יותר, ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, קיים התייעצות עם ראשי מערכת הביטחון בקריה בתל אביב, שלאחריה מסר גורם מדיני כי "התקבלו החלטות". 

דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו מוג'אהד, אמר זמן קצר לפני תחילת התקיפות כי "הכיבוש ישלם מחיר על כל מעשה טפשי שיעשה". בארגון ועדות ההתנגדות העממית, השלישי בגודלו בעזה, הכחישו כל קשר לירי הרקטות הערב אל גוש דן, כפי שעשו גם חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

הרקטות שנורו אל גוש דן נחתו בשטחים פתוחים ולא גרמו נזק. עם זאת, בתל אביב ובראשון לציון הוחלט על פתיחת מקלטים. 

בהכנת הידיעה השתתפו: כרמלה מנשה, גל ברגר, איציק זוארץ וגילי כהן