דוקר, יורה ונמלט לזירה נוספת: תיעוד הפיגוע בצומת אריאל

מצלמת אבטחה באזור הפיגוע קלטה את הרגעים שבהם המחבל הרג את סמ"ר גל קיידאן אחרי שחטף את נשקו. לאחר מכן, פצע אנושות את הרב אחיעד אטינגר מעלי, גנב רכב – ופצע קשה לוחם צה"ל בצומת גיתי אבישר. בצבא בודקים את תפקוד החיילים באירוע
כרמל דנגור
17 במרץ 2019
20:55

בשעה שצה"ל מתחקר עדיין את הפיגוע המשולב בשומרון, שבו נהרג סמ"ר גל קיידאן בן ה-19, היום (ראשון) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 תיעוד של רגעי הפיגוע בצומת אריאל. בסרטון, הלקוח מאחת ממצלמות האבטחה שמוצבות באזור, נראה המחבל מבצע את הפיגוע, כשהלוחם שעומד לצדו של קיידאן אינו מגיב. מי שהשיב אש לעבר המחבל היה מפקד שעמד מצדו השני של הכביש, אך הוא הצליח רק לפצוע אותו קל – והמחבל המשיך לצומת גיתי אבישר, שם ביצע פיגוע נוסף.


הפיגוע התרחש ב-09:44. תושב אחד הכפרים שבאזור אריאל, ללא רקע ביטחוני קודם, יצא מאחת החנויות לכיוון תחנת האוטובוס שבצומת. הוא דקר את סמ"ר גל קיידאן, חטף את נשקו וירה בו מטווח קצר. קיידאן נפצע אנושות ומת מפצעיו אחרי זמן קצר.

לאחר מכן, המחבל המשיך לירות לעבר כלי רכב שחלפו במקום ופצע אנושות את הרב אחיעד אטינגר, תושב עלי בן 47 ואב ל-12 ילדים. המחבל גנב את אחד מכלי הרכב שספגו את הירי והמשיך לצומת גיתי אבישר – שם ירה ופצע קשה לוחם צה"ל נוסף, שנאבק על חייו בבית החולים. בסרטון נראית המנוסה של המחבל לכיוון צומת גיתי אבישר.


הפיגוע מעלה כמה סימני שאלה סביב תפקוד החיילים מגדוד התותחנים. מלבד הלוחם שלא הגיב בירי לעבר המחבל, הכוח שנמצא בכיכר לא העביר דיווח בקשר ללוחמים המוצבים בצומת גיתי אבישר, מה שאיפשר למחבל לבצע ירי גם שם. בצה"ל מתחקרים איך הצליח מפגע, שככל הנראה פעל לבד, להוציא לפועל פיגוע עם תוצאות קשות כל כך. הרמטכ"ל, אביב כוכבי, כבר ביקר בזירת הפיגוע ושמע את תוצאות התחקיר הראשוני.


תגיות:
פיגוע