נתניהו באריאל

נתניהו בזירת הפיגוע באריאל: "המרצחים לא יעקרו אותנו מכאן"

ראש הממשלה סייר במקום הפיגוע, שמע סקירה ממפקד פיקוד מרכז, האלוף נדב פדן, על שרשרת האירועים בפיגוע אמש ועודכן על המרדף אחרי המחבל
הדס גרינברג ועמיחי שטיין
18 במרץ 2019
13:56

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סייר היום (שני) בזירת הפיגוע באריאל ואמר כי "המרצחים לא יעקרו אותנו מכאן". נתניהו שמע סקירה ממפקד פיקוד מרכז, האלוף נדב פדן, על שהתרחש אתמול בפיגוע המתגלגל סמוך לעיר, שבו נרצחו סמל ראשון גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר, ועודכן על המרדף המתנהל אחרי המחבל.

נתניהו שלח תנחומים למשפחות השכולות ואמר כי זהות המפגע ידועה. "צה״ל, שב״כ וכוחות הביטחון במרדף צמוד אחריו. אנחנו יודעים היכן הוא גר ואיתרנו את משפחתו. נתתי הנחיה הבוקר להתחיל בהריסת ביתו והכנות כבר החלו. הטרוריסטים האלו לא יעקרו אותנו מכאן ההיפך יקרה. מחר, כפי שאמר לי ראש העיר אריאל, אנחנו מתחילים בבניית 840 יחידות דיור בשכונה חדשה. שכונה שאישרתי לפני שנתיים. התשובה שלנו פשוטה: ככל שיענונו כן נרבה וכן נפרוץ".

נתניהו אמר כי אינו רוצה להיכנס לתחקיר המבצעי. "אנחנו יודעים שאנחנו במאבק מתמיד, זה דורש כמובן היערכות בשטח כפי שיש כאן, אבל בסופו של דבר אנחנו מנצחים את המרצחים. אנחנו נתפוס אותם - ידי כוחות הביטחון משיגות את כל המרצחים הללו. אני רוצה שתסתכלו על כל המקרים".

בשיחה שהתקיימה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש עיריית אריאל אלי שבירו, ראש העירייה  הודה לנתניהו על הגעתו ותמיכתו בתושבי העיר. שבירו עדכן את נתניהו בדבר בניית השכונה החדשה "אריאל דרום" שתכלול 839 יחידות דיור שעבודות הפיתוח שלה מתחילות מחר.

בנימין נתניהו ואלי שבירו