הלווית הרב אחיעד אטינגר בעלי
צילום: TPS

הרב שנרצח באריאל מובא למנוחות: "איך תמר תגדל 12 ילדים לבד?"

כ־2,500 איש הגיעו להלוויית הרב אחיעד אטינגר, שנפצע בפיגוע ונפטר בבית החולים. רב היישוב עלי שבו התגורר ספד לו: "חתרת למגע ולא חשבת לרגע על משפחתך, אלא על עם ישראל. אתה גיבור ולוחם"
כרמל דנגור
18 במרץ 2019
14:54

הרב אחיעד אטינגר, שנרצח בפיגוע בשומרון, הובא בצוהריים (שני) למנוחות בבית העלמין ביישוב עלי שבו התגורר. כ-2,500 בני אדם הגיע להשתתף בהלווייתו. רב היישוב, אברהם שילר, ספד לאטינגר שהותיר אחריו אישה ו־12 ילדים ואמר: "אתה לוחם וגיבור במלחמה נגד ישמעאל. כולם ילמדו ממך לחתור למגע נגד מחבלים ארורים".


"חתרת למגע. שמת נפשך בכף, ולא חשבת לרגע על משפחתך. חשבת על עם ישראל", אמר רב היישוב. "בגבורתך, אתה שליח של כל האומה הישראלית. זעקה גדולה ומרה. איך תמר תגדל 12 ילדים לבד? איך ילדים יגדלו בלי אבא? כולנו מרדכי היהודי, אדם שעומד בניסיונות, נופל וקם".

הרב שילר העביר מסר לראש הממשלה, בנימין נתניהו: "אתה מנהל את ההווה המורכב והמסובך, אבל יש הווה ויש עתיד. אנחנו לא חיים ארבע שנים ועוד ארבע שנים. אנחנו נצח ואתה השליח שלנו. בכל פעם שאתה בא לשקול את שיקולי ההווה, זכור שעל כתפיך מונח משא הנצח".

שר החינוך, נפתלי בנט, הגיע גם כן להלוויה ואמר למשפחה: "אבא שלכם היה גיבור בחייו וגיבור במותו. גם במותו, הרב אחיעד הכי בקלות יכל לעשות מה שהרוב עושים, להתעלם. אבל הוא חתר למגע, ירה במחבל ושילם על כך בחייו. ילדים יקרים, אתם יכולים להיות גאים באבא כזה. היום, מחר ועוד הרבה שנים נלמד על אבא שהפיח רוח של תקווה".


יו"ר הימין החדש הוסיף: "את הרשע המפעפע הזה שגודע את הטובים שבאנשינו חייבים לגדוע. דם יהודי לא יהיה עוד המצרך הזול ביותר במזרח התיכון. נגדע את הטרור רק כשנשחרר את הכבלים התודעתיים והמשפטיים שמונעים מאיתנו לנצח".

יו"ר מזכירות היישוב עלי, אריאל אלמליח, ספד לרב אטינגר: "הגעתם אלינו מתל אביב והשתקעתם בעלי. אט אט גילינו שיש לך משפחה גדולה וברוכה, אבל אתה לא עסוק רק בחייך הפרטיים, להיפך. הפכת להיות כתובת למשפחות, לזוגות, למי שחיפש מישהו להיתלות בו. הפכת להיות האבא המקומי פה בעלי, בפשטות גדולה. כמעט באנונימיות. אשרינו שזכינו".

אלמליח המשיך: "האמונה שלך תמשיך לצמוח כאן בתוכנו. לא ניתן לספק לערער אותנו. גם משברים כואבים לא יסיטו אותנו מהדרך הנכונה שאנחנו דבקים בה. אני קורא לממשלה להסתכל נכוחה בפניהם של אלו שקמו אתמול לשגרת יומם ומצאו את עצמם במרחץ דמים, במרכזה של עיר לא רחוקה מאיתנו - להסתכל בפניהם נכוחה ולומר: לא עוד, זה יהיה הקורבן האחרון של ההתיישבות. נשארו לנו יתומים רבים מדי".