כוחות צה"ל
צילום: דובר צה"ל

בעקבות הפיגועים: צה"ל מתגבר כוחות ביו"ש

בצה"ל תגברו כוחות בשלושה גדודים נוספים מחשש מפיגועים נוספים. המצוד אחר המחבל נמשך. הוא נורה בכתף ונפצע ובשב"כ מחכים שיעשה טעות
רועי שרון
19 במרץ 2019
20:50

בצה"ל תגברו כוחות ביהודה ושומרון בשלושה גדודים נוספים מחשש מפיגועים נוספים. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. המצוד אחר המחבל נמשך. הוא נורה בכתף ונפצע ובשב"כ מחכים שיעשה טעות.


התגבור מגיע אחרי רצף הפיגועים – סוג של הסלמה. המטרה היא שיוכלו לתת מענה ולפעול גם באירועים של הסלמה רחבה ובאירועים נקודתיים. לפי דיווחים פלסטיניים, המחבל הוא עומר אבו לילא, בן 19, מהכפר א-זאוויה שבאזור סלפית. המחבל ללא רקע ביטחוני קודם וללא שיוך ארגוני. שלשום בערב ביצעו כוחות צה"ל חיפוש בביתו ותחקרו את בני משפחתו, ומיפו את בית המחבל כדי לבחון את האפשרות להרוס אותו.

אתמול מת מפצעיו הרב אחיעד אטינגר, שנפצע אנוש בפיגוע המשולב באריאל שלשום. במשפחתו אמרו כי אטינגר "נפל על קידוש ה' בידי מרצח שפל במהלך פיגוע שבו גילה תעוזה, תעצומות נפש ואומץ רב תוך שהוא יורה במחבל הנתעב". בפיגוע נהרג גם סמל ראשון גל קיידאן, בן 19 מבאר שבע. סמ"ר קיידאן שירת בגדוד 334 של חטיבת האש בחיל התותחנים. הוא הניח אחריו שני אחים והורים. 


מן התחקירים הראשונים עלה כי הכוח שהיה בפעילות המבצעית לא הגיב כמצופה והיו ליקויים בתיפקודם. לאחר שהחייל נדקר - נשקו נלקח ממנו. החייל שהיה לידו לא הגיב, ומי שפתח באש היה מפקד הכח שעמד בצד בשני של הצומת אולם לא הצליח לנטרל אותו. מדובר בצומת מועד לפורענות שבו ארעו בעבר פיגועים.