מחאת האתיופים
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

"לאחות את הקרעים": הוקמה קבוצת עבודה של הנהגת העדה האתיופית והמשטרה

הקבוצה תכלול בכירים במשרד לביטחון הפנים ולפיקוד של המשטרה. קס הקייסים: "מצפה שהמשטרה תראה בילדי העדה האתיופית כילדיה שלה"
אוריה אלקיים
20 במרץ 2019
14:11

ההנהגה הדתית של בני העדה האתיופית, בכירי המשרד לביטחון הפנים ופיקוד המשטרה הקימו קבוצת עבודה משותפת שמטרתה חיזוק שיתוף הפעולה בין הצדדים. הצעד, שעליו פורסם היום (רביעי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, מגיע על רקע מחאת העדה האתיופית לאחר הירי ביהודה ביאדגה לפני חודשיים בחולון. 

אתמול נערך מפגש ראשון בהשתתפות בכירים בקהילה האתיופית: קס הקייסים, יו"ר הקייסים, פעילים חברתיים ורבנים. מהצד של המשטרה הגיעו ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, וראש אגף השיטור הארצי, ניצב אמנון אלקלעי. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר במפגש הראשון כי "שיתוף הפעולה עם הקהילה מתחיל מהמחוייבות האישית שלי ונמשך לכל שדרות הפיקוד של המשטרה". 

קס הקייסים אמר כי הוא מצפה שהמשטרה תראה בילדים בני העדה האתיופים כילדיהם שלהם - "כחלק מאיחוי הקרעים בין המשטרה לקהילה". הוא גם דרש שילוב מוגבר של בני העדה האתיופית במשטרת ישראל בתפקידים משמעותיים.

במפגש הוצגו נתונים למשתתפים מהם עלה כי בשלוש השנים האחרונות חלה ירידה בשיעור הכלואים והעצורים בכלא אופק מקרב הקהילה האתיופית מ-30% ל-4%. עוד עלה כי בין 2015 ל-2018 הייתה ירידה של 31% במספר התיקים שנפתחו בגין תקיפת שוטרים וירידה של 50% במעצר קטינים של יוצאי הקהילה לעומת ירידה של 30% באוכלוסייה.