מכוניתו של הפלסטיני שנורה למוות בבית לחם, הערב

דיווח פלסטיני: הרוג ושלושה פצועים מירי צה"ל בבית לחם

על פי דיווחים, אחמד מנאסרה בן ה-28 הגיע למחסום בכניסה לעיר כדי לחלץ פצועים מרכב אחר - ונורה למוות
סולימאן מסוודה
20 במרץ 2019
21:44
עודכן ב 22:53

מקורות פלסטיניים דיווחו כי אדם נהרג ושלושה נוספים נפצעו הערב (רביעי) מירי של כוח צה"ל בדרום בית לחם. לפי הדיווחים, התקרית התרחשה במחסום בכניסה לעיר, בעת שהשלושה נסעו במכונית. על פי הדיווחים, ההרוג הוא אחמד ג'מאל מנאסרה, בן 28 מהכפר ואדי פוכין שבאזור בית לחם.

על פי הדיווחים, הכוח הצבאי פתח באש לעבר מכונית שהייתה בקרבת המחסום. מנאסרה, ששהה ברכב סמוך, התקרב כדי להוציא את הפצועים מהרכב הראשון - ואז נורה אף הוא ונהרג. מצבו של אחד הפצועים קשה, והשניים הנוספים - אישה וילד - מוגדר קל. 


לפנות בוקר כוח צה"ל ירה למוות בשני מחבלים שהשליכו מטענים לעברם בשכם. הכוחות אבטחו כניסה של מתפללים לקבר יוסף. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי השניים הם ראיד חמדאן, בן 21, וזיד נורי, בן 20. לפי דיווח משכם, האחרון היה אחיו של המחבל המתאבד סאמר נורי, שעשה לפני 16 שנים פיגוע כפול בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, אז נרצחו 23 בני אדם.

אתמול, ברקע חיסול המחבל הפלסטיני שביצע את הפיגוע המשולב בשומרון, פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי צה"ל תגבר את כוחותיו ביהודה ושומרון בשלושה גדודים, מחשש לפיגועים נוספים. המטרה היא שהגדודים יוכלו לתת מענה ולפעול גם בפרוץ הסלמה רחבה, אך גם באירועים נקודתיים.