-
צילום: דוד כהן, פלאש 90

עונשי מאסר כבדים לשני חיילים ששדדו שב"חים באיומי נשק

אחד החיילים כיוון נשק טעון לעבר הפלסטינים, והם גנבו מהם מאות שקלים. הם הורשעו בהסדר טיעון, ובית הדין הצבאי גזר עליהם עונשים של שנתיים ו-20 חודשי מאסר
כרמל דנגור
21 במרץ 2019
08:40

בית הדין הצבאי גזר עונשי מאסר על שני חיילים ששדדו באלימות מאות שקלים מפלסטינים – שוהים בלתי חוקיים. הבוקר (חמישי) פורסם ב"הבוקר הזה" כי אחד החיילים קיבל עונש מאסר של שנתיים והשני שנה ושמונה חודשים.

המקרה אירע בספטמבר האחרון כאשר שני החיילים היו בחורשה סמוך למחסום מיתר שבדרום הר חבון. הם הבחינו בשני שוהים בלתי חוקיים והחליטו לבזוז אותם. החיילים קראו לפלסטינים להתקרב, תוך שהם מכוונים לעברם נשק טעון.

לאחר מכן דרשו החיילים שהפלסטינים ירימו את ידיהם באוויר, יפנו את פניהם לכיוון עץ ויעצמו את עיניהם. בזמן שאחד החיילים דרך את נשקו שהיה כאמור מכוון לעבר השבחים, החייל השני שדד מהם מאות שקלים. בשלב מסוים, החייל הראשון הכה את אחד הפלסטינים ואיים להתקשר למשטרה ולדווח על שהיו שלא כחוק בישראל.

ישראלי, שנקלע למקום, שמע את צעקות הפלסטינים. כשהתקרב, אחד החיילים כיוון גם לעברו את נשקו הדרוך. הישראלי נמלט מהמקום והזעיק את המשטרה. החיילים הורשעו במסגרת הסדרי טיעון ובנוסף לעונשי המאסר, הם הורדו לדרגת טוראי וייאלצו לשלם פיצויים בגובה של 2,000 שקלים.

תגובת דובר צה"ל: "לאחרונה גזר בית הדין הצבאי את דינם של שני חיילים אשר הורשעו בעבירה של שוד מזוין בצוותא במהלך חופשה מיחידתם. על אחד הנאשמים, אשר כיוון את נשקו על שני השוהים הבלתי חוקיים, נגזרו 24 חודשי מאסר לריצוי בפועל ועל הנאשם האחר נגזרו 20 חודשי מאסר לריצוי בפועל. כמו כן, נגזרו על השניים עונשי מאסר מותנים, תשלום פיצויים לכל אחד מנפגעי העבירה בסך 2,000 שקלים, והם הורדו לדרגת טוראי".