מהומות בעזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

אוסטריה ובריטניה יצביעו נגד דוח שמאשים את ישראל בפשעי מלחמה

המדינות אמרו שיצביעו נגד דוח זכויות האדם של האו"ם שמאשים את ישראל בפשעי מלחמה ובירי מכוון בעיתונאים, נכים וחפים מפשע ברצועת עזה. שר החוץ הבריטי: לא ייתכן שהמועצה עוסקת רק בישראל
גילי כהן
21 במרץ 2019
14:34

אוסטריה ובריטניה הודיעו היום (חמישי) כי הן יצביעו מחר נגד דוח מועצת זכויות האדם של האו"ם שמאשים את ישראל בפשעי מלחמה ובירי מכוון לעבר ילדים, עיתונאים ונכים ברצועת עזה. קאנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, הודיע בהצהרה שמסר על כוונת אוסטריה להצביע נגד הדוח החמור, ושר החוץ של בריטניה, ג'רמי האנט, אמר כי לא ייתכן שהמועצה עוסקת רק בישראל, המדינה היהודית היחידה בעולם, וכי חייבים להתנגד לאפליה. 

בשבוע שעבר גילתה טיוטת דוח של מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטיירש, שהגיעה לידי כאן חדשות כי גוטיירש מביע דאגה לגבי המנהרות בגבול לבנון-ישראל: "המנהרות חוצות את הקו הכחול תוך הפרה של החלטה 1701". 

בטיוטת הדוח על פעילות יוניפי"ל בגבול ישראל-לבנון, התייחס גוטיירש גם לפעילות החקירה סביב המנהרות, וקרא לרשויות בלבנון למצות את בדיקתן. עוד ציין גוטיירש כי "כוח יוניפי"ל לא קיבל גישה לכל המקומות כדי לאתר את המנהרות הרלוונטיות". 

לצד התייחסות לתפקוד של יוניפי"ל, גוטיירש מתח ביקורת על הפעילות של חיל האוויר הישראלי בשמי לבנון, שמהווה לדבריו הפרת ריבונות. בחודשים האחרונים התנהל קמפיין ברשתות החברתיות בלבנון כנגד טיסות חיל האוויר בשמי המדינה.

תגיות:
האו"ם