ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי

ברקזיט: מועד יציאת בריטניה מהאיחוד נדחה לסוף מאי

ראשי האיחוד האירופי נעתרו לבקשת ראש הממשלה מיי לדחות את מועד העזיבה, בתנאי שהפרלמנט יאשר את הסכם היציאה בשבוע הבא. אם ההסכם לא יאושר - האיחוד יאפשר דחייה קצרה יותר, בת שלושה שבועות בלבד
יואב זהבי
22 במרץ 2019
06:24

ראשי האיחוד האירופי הסכימו הלילה (שישי) לדחות את מועד יציאת בריטניה מהאיחוד ל-22 במאי, בעוד חודשיים, בתנאי שהפרלמנט בלונדון יאשר את הסכם היציאה בשבוע הבא. אם ההסכם לא יאושר, יאפשר האיחוד האירופי דחייה קצרה יותר של מועד היציאה עד 12 באפריל.

בריטניה הייתה צפויה לעזוב את האיחוד בעוד שמונה ימים - עם הסכם או בלעדיו. אמש הגישה ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, בקשה לנשיא המועצה האירופית לדחות את עזיבת האיחוד לסוף חודש יוני.

בשבוע שעבר דחה בית הנבחרים בלונדון את ההצעה לפרוש מן האיחוד האירופי בלא הסכם. 312 חברי פרלמנט התנגדו להצעה ו-308 תמכו בה. בהצבעה נוספת בפרלמנט הבריטי נקבע שלא ניתן לאמץ את ההחלטה לצאת מהאיחוד האירופי ללא הסכם בכל תנאי. 321 חברי פרלמנט תמכו, 278 התנגדו.

יממה קודם לכן דחה בית הנבחרים את הסכם היציאה מהאיחוד האירופי שהובא להצבעה, ברוב של 391 מתנגדים מול 242 תומכים. זאת לאחר שהתובע הכללי של בריטניה, ג'פרי קוקס, הבהיר בחוות דעת כי ההסכם נגוע בבעיות משפטיות שעשויות להקשות על בריטניה בעניין הגבול בין אירלנד לצפון אירלנד.

תגיות:
ברקזיט