מיקי גנור
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות פסיקת העליון: המשטרה תבקש להאריך שוב את מעצרו של גנור

הסיבה לכך היא פתיחת החקירה מחדש והפיכת גנור לחשוד דומיננטי בפרשה. בשבוע הבא יזומנו עדים וחשודים נוספים ללהב 433. גנור שוקל מעתה לשמור על זכות השתיקה
רועי ינובסקי
22 במרץ 2019
21:12

בעקבות פסיקת בית המשפט העליון, המשטרה תשקול לבקש להאריך את מעצרו של עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור שוב ביום ראשון. בתכנית "השבוע" בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי הסיבה לכך היא פתיחת החקירה מחדש והפיכת גנור לחשוד דומיננטי בפרשה. בשבוע הבא יזומנו עדים וחשודים נוספים ללהב 433.


גנור, שהופתע מאד מהמעצר ומהתנהלות המשטרה, שוקל מעתה לשמור על זכות השתיקה. עד כה הוא דבק בגרסתו החדשה – שמעמידה את רשויות האכיפה בבעיה. בגרסתו - הדיחו אותו להגיד דברים שקריים לכאורה, ואף תדרכו אותו במקום מה להגיד.

גם אם למשטרה יש ראיות אחרות, אם זה מה שהוא יבוא ויגיד בבית המשפט על התנהלות החקירה – זה יקשה מאד על התביעה. כמו כן, נכון לעכשיו לא ידוע על לחץ חיצוני כלשנו, שהשפיע על גנור וגרם לו לעשות את הצעד הזה.

הוא עצמו אמר לחוקרים כי חזר מעדותו משום שזה עניין מצפוני – הוא חש שהפליל אנשים שלא בצדק. אמש נערך לגנור עימות קצר מאד עם עורך הדין רונן שמר המקורב אליו, שהטיח בו כי כספים שהועברו לחשוד אחר הם כספי שוחד. שמר נכנס לחדר לזמן קצר מאד, וההערכה היא שייתכן וזה היה תרגיל חקירה כדי להבהיר לגנור את מצבו הראייתי.

היום התקבל ערעור הפרקליטות על שחרורו ממאסר של גנור. הוא יישאר במעצר, כפי שביקשה המדינה. הדיון נערך בבית המשפט העליון, בהשתתפות נציגי הפרקליטות, נציגי המשטרה ועורכי דינו של גנור. השופט הדן בבקשה, מני מזוז, נימק את החלטתו: בכך שקיים "חשש מוחשי לפגיעה באינטרס הציבורי".

שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי גנור טוען שהשוטרים אמרו לו להגזים בעדויות. טענתו המרכזית לאחר ששלשום חזר בו מחלקים בעדותו, היא: "הכניסו לי מילים לפה", ובפני מקורביו אף טען: "לפני העימותים תדרכו אותי מה להגיד - ולהגזים. התדרוכים לא תועדו".