תקיפת צה"ל ברצועה, ארכיון

בתגובה להשלכת מטענים: צה"ל תקף עמדות חמאס

חמאס מממש את הבטחתו ומגביר את הפרות הסדר האלימות בגבול הרצועה: מטענים רבים הושלכו במהלך הלילה, קולות נפץ חזקים נשמעו ביישובי עוטף עזה. מטען רב עוצמה גרם להפעלת אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול
משה שטיינמץ ואסף פוזיילוב
24 במרץ 2019
06:17

חיל האוויר תקף הלילה (ראשון) שתי עמדות תצפית של חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה להשלכת מטענים רבים שהתפוצצו במהלך הלילה. זמן קצר קודם לכן הופעלה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול, כתוצאה ממטען שהושלך במסגרת הפרת סדר אלימה. בעקבות השלכת המטענים, נשמעו לאורך הלילה קולות נפץ רבים ביישובי העוטף.

בהתאם לאיומי חמאס, המטענים שהושלכו אמש היו חזקים משמעותית לעומת המטענים בלילות האחרונים. בנוסף, ההתפרעויות נמשכו זמן רב יותר והתפרסו על פני כמה מוקדים.


עוד קודם לכן, בשעות אחר הצהריים, תקף צה"ל ברצועה פעמיים בתוך שעה. בשתי הפעמים הפציץ כלי טיס של צה"ל שתי חוליות מחבלים שונות שהפריחו בלוני נפץ באזור אל-בוריג' שבדרום רצועת עזה לעבר שטח ישראל. בדיווחים פלסטיניים לא רשמיים נמסר כי בתקיפות נפצעו שני בני אדם.

אתמול בבוקר אמר גורם בחמאס לעיתון הלבנוני "אל-אח'באר" כי מארגני צעדות השיבה ברצועה מתכוונים להחריף בימים הקרובים את פעילותם על הגדר, בגיבוי הפלגים הפלסטיניים. לדבריו, שיא הפעילות צפוי בשבת, אז יציינו שנה לתחילת הפגנות הגדר. לפי הדיווח, מארגני ההפגנות מתכננים להגביר את כמות המשתתפים בהפגנות, לחתוך את הגדר, לפרוץ את הגבול ולשגר בלוני תבערה.

במקביל, יחידת ההטרדה הלילית בעזה הודיעה כי היא מתכוונת לפעול לאורך כל השבוע בגבול הרצועה, מהשעה 19:00 ועד לפנות בוקר, ולהגדיל משמעותית את מספר בלוני התבערה שישוגרו מהרצועה לעבר העוטף. בהודעה שצוטטה על ידי מקורות פלסטיניים, נאמר כי "הצעדים הללו הם חלק מתוכנית להסלים את הפעילות שתהפוך את חייהם של תושבי העוטף ושל החיילים הישראלים לגיהנום בלתי נסבל. המסר שלנו להנהגה הפושעת שלהם - או שהמצור על עזה יישבר, או שתושבי העוטף יגורשו".