דוד מידן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

דוד מידן על מכירת הצוללות למצרים: "מוזר ששר ביטחון ורמטכ"ל לא יודעים כלום"

מתאם נושא השבויים והנעדרים לשעבר בריאיון לכאן רשת ב: "יכול להיות מצב שראש ממשלה עושה מהלך ושומר אותו בסוד ואחר כך מעדכן את מי שצריך - אבל לא בנושא ביטחוני"
בחצי היום
24 במרץ 2019
12:29

איש מוסד בכיר ומתאם נושא השבויים והנעדרים לשעבר, דוד מידן, על עסקת הצוללות: "לי לא זכור מקרה כזה. זה נראה לי קשה להסבר". בריאיון לתוכנית בחצי היום עם אסתי פרז בכאן רשת ב הוא אומר: "אם נושא הצוללות ייבדק על ידי גורמי אכיפה מוסמכים, פרקליטות משטרה וכו', והם יגיעו להחלטה שראש הממשלה הכריע בנושא הצוללות כשהוא היה בעל עניין, וגורם אחראי יגיד שיש קשר בין החלטתו לבין האינטרסים האישיים שלו - אז זה דבר חמור ביותר".

האזינו לריאיון המלא עם מידן בכאן רשת ב

עוד הוסיף מידן: "לי קשה באופן אישי לנסות לתת ביטוי לגובה החומרה של דבר כזה. אבל אני אומר אם – כי מי שצריך לתת את הדעת בנושא הזה זה רק גורמי אכיפה שלטוניים שאנחנו סומכים על עמדתם. אני לא זוכר מקרה כזה".

"יכול להיות מצב שראש ממשלה עושה מהלך ושומר אותו בסוד ואחר כך מעדכן את מי שצריך, זה יכול לקרות, אבל לא בנושא ביטחוני", הדגיש מידן. "המקרה הזה – למיטב שיפוטי – קשה להסבר. נניח שעכשיו הייתה עומדת על הפרק סוגייה שהאמריקנים רוצים למכור למצרים מטוס F-35 משופר והם היו שואלים את עמדת ישראל בעניין. אני לא מאמין שפגישה בין ראש ממשלה לגורמים אמריקנים הייתה מתרחשת בלי חוות דעתם של חיל האוויר, הרמטכ"ל ושר הביטחון".

"בעסקת הצוללות יש משהו שמעלה אי נחת", המשיך. "ראש הממשלה יידרש להסביר את זה פעם נוספת. העובדה שראש מל"ל אחד או שניים יודעים סוד שמהותו ביטחונית - ושר הביטחון, הרמטכ"ל ומפקד חיל הים לא יודעים כלום, זה נראה לי מאוד מוזר".