אילוסטרציה
נתי שוחט, פלאש 90

חשד: תלמיד אריתראי הוטרד מינית, המנהל ניסה לגמד את חומרת המקרה

מורה לחינוך גופני בבית ספר בתל אביב חשף בישיבת מורים מסכת התעללות והטרדה מינית בתלמיד אריתראי. עיריית ת"א: "המקרה מוכר וטופל באופן מיידי"
לירן כוג'הינוף
24 במרץ 2019
14:55

מורה לחינוך גופני בבית ספר בתל אביב חשף בישיבת מורים חשד למקרה חמור של התעללות והטרדה מינית בתלמיד אריתראי שאירע בסוף חודש פברואר. הנער הפסיק להגיע לבית הספר בעקבות האירוע בשל הפחד מהתלמידים שהתקיפו אותו. על פי עדות אחד המורים בבית הספר, אחד התלמידים המתעללים הוריד את מכנסיו ותחתוניו של הנער מול תלמידים אחרים.

המורה לחינוך גופני, שהיה עד למקרה התעללות, דיווח עליו בישיבת הצוות של מורי בית הספר. היועצת החינוכית טענה שזו צורה של הטרדה מינית ושעל הצוות לטפל בכך בחומרה. לטענת חלק מהמורים במוסד, מנהל בית הספר ניסה לגמד את המקרה ואמר שהוא אינו רואה פה מקרה חמור ומקרה של הטרדה מינית, והוסיף שהוא בעצמו עשה כך פעמים רבות לחבריו בתיכון.

לאחר הישיבה כינס המנהל את כל תלמידי בית הספר. לטענת המורים, הוא ביקש משני הנערים המעורבים, שהיו נוכחים בחדר, להיות קשובים במיוחד. לאחר מכן אמר שהוא לא מוכן שתלמידים יגעו אחד לשני בגוף הפרטי, ושמשחקים כאלה אינם מקובלים עליו, בו בזמן שהנער המותקף ישב מבויש ונבוך בשל העובדה שכל הנוכחים ידעו שמדברים עליו - בעוד הנער התוקף התלוצץ עם חבריו. בית הספר דיווח על המקרה לעירייה, אך לא למשרד החינוך.

משרד החינוך השיב בתגובה למקרה לכאן חדשות: "במשרד מבהירים כי במקרים מעין אלה יש חובת דיווח, הנושא על כל היבטיו מצוי בבדיקה".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "המקרה מוכר וידוע. מנהל בית הספר עירב את כל הגורמים הרלוונטיים וטיפל באירוע באופן מיידי בכל חומרת הדין. מחמת צנעת הפרט אנחנו לא יכולים להוסיף מידע מעבר לכך".