מיקי גנור
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"החשש לשיבוש חקירה התחזק": הוארך מעצרו של מיקי גנור בחמישה ימים נוספים

השופטת קבעה כי עדיין קיים חשש לשיבוש ענייני חקירה מצידו של גנור. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בעקבות פתיחת החקירה מחדש והפיכת גנור לחשוד דומיננטי בפרשה
רועי ינובסקי
24 במרץ 2019
16:06

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ראשון) את מעצרו של עד המדינה בפרשת הצוללות בחמישה ימים. בהחלטתה קבעה השופטת עינת רון כי עדיין קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה מצידו של גנור. לדבריה, "לא רק שלא הופג החשש לשיבוש אלא שחשש זה מבוסס ואף התרחב לתחומים נוספים. כולם כאמור מהזמן האחרון".

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של גנור בחמישה ימים, בעקבות פתיחת החקירה מחדש והפיכת גנור לחשוד דומיננטי בפרשה. השבוע יזומנו עדים וחשודים נוספים בפרשת הצוללות ללהב 433. פרקליטיו של גנור, עו"ד בועז בן צור, אמר בדיון כי "גנור פנה ביוזמתו. אם היה רוצה לשבש את החקירה - היה מחכה שיעצרו אותו ואז ישבש? זה דבר שמתקבל על הדעת? לו היה רוצה לשבש את החקירה היה עושה את זה לפני כן". 

בעקבות ההחלטה לעצור אותו החליט גנור להפסיק לשתף פעולה עם המשטרה, ואמש בפעם הראשונה שמר על זכות השתיקה בחקירתו. במשטרה טענו לפני בית המשפט שהחקירה נפתחה מחדש ויש צורך לזמן חשודים אחרים לעדויות ועימותים לנוכח שינוי הגרסאות בעדויות.

ביום שישי פורסם בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי גנור, שהופתע מאד מהמעצר ומהתנהלות המשטרה, שוקל מעתה לשמור על זכות השתיקה. עד אתמול הוא דבק בגרסתו החדשה – שמעמידה את רשויות האכיפה בבעיה. בגרסתו - הדיחו אותו להגיד דברים שקריים לכאורה, ואף תדרכו אותו במקום מה להגיד.

ביום שישי התקבל ערעור הפרקליטות על שחרורו ממאסר של גנור. הדיון נערך בבית המשפט העליון, בהשתתפות נציגי הפרקליטות, נציגי המשטרה ועורכי דינו של גנור. השופט הדן בבקשה, מני מזוז, נימק את החלטתו בכך שקיים "חשש מוחשי לפגיעה באינטרס הציבורי".