בניית הבית החדש של המחבל מברקן

דיווחים: הפלסטינים בונים מחדש את בית המחבל מברקן

ביתו של אשרף נעאלווה, שרצח שני בני אדם בפיגוע שאירע לפני כחצי שנה, נהרס לפני כשלושה חודשים. הבית נבנה בכפר שוויכה, שבו התגוררה המשפחה. אב הנרצחת בפיגוע: "אני רוצה ועדת בדיקה ממלכתית על הביזיון"
נורית יוחנן
24 במרץ 2019
15:20

מקורות פלסטיניים דיווחו היום (ראשון) כי בכפר שוויכה, שליד העיר טולכרם, החלו לבנות מחדש את בית משפחתו של אשרף נעאלווה, המחבל שביצע את פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן לפני כחצי שנה. הבית נהרס כחודשיים לאחר הפיגוע, בדצמבר האחרון.

רפי לבנגרונד אביה של קים, שנרצחה בפיגוע: ״אני אתבע בבית משפט השלום בהאג. אני רוצה ועדת בדיקה ממלכתית על הביזיון ואני רוצה תשובות מנדב ארגמן - איך הרוצחים השפליים עדיין בחיים. זה עניין של זמן לרצח הבא.

 "אם לי יש תמונות אז השב"כ יודע היטב במה מדובר״: רפי לבנגרונד

"המחבלים מאומנים היטב. למה לא מחסלים אותם ואת השולחים שלהם מה הם צוחקים עלינו? אני יאחד את כול המשפחות נפגעות הטרור בנושא הזה. אני שולח תמונות של המחבל שהוציא להורג את קים לתמונה של המחבל שעשה את הפיגוע באריאל השבוע אם לי יש תמונות אז השב"כ יודע היטב במה מדובר״.

נעאלווה חוסל ב-13 בדצמבר, אחרי מרדף שנמשך יותר מחודשיים. הוא הסתתר במבנה במחנה הפליטים עסכר שליד שכם, ונהרג בקרב יריות עם לוחמי הימ"מ שניסו לעצור אותו. נעאלווה היה חמוש ברובה מסוג קרלו, ככל הנראה אותו רובה ששימש אותו לביצוע הפיגוע. 

במהלך המצוד, נעצרו כמה פלסטינים בחשד שסייעו למחבל להימלט ולהסתתר. במערכת הביטחון העריכו שנעאלווה התכוון לבצע עוד פיגוע. בפיגוע באזור התעשייה ברקן נרצחו זיו חג'בי בן 35 מראשון לציון וקים לבנגרונד-יחזקאל בת 28 מראש העין.