גנור בביהמ"ש בראשל"צ, בשבוע שעבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גנור: "המעצר לא ישבור אותי, אני מוכן למשפט שייארך שנים ארוכות"

עד המדינה בפרשת הצוללות אמר למקורביו כי הוא חש שנעשה לו עוול, ולכן לא יחזור בו מפרישתו: לא אסטה מצעדיי כעת - ולא משנה מה יהיה המחיר
רועי ינובסקי
24 במרץ 2019
20:56

עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, שמעצרו הוארך היום (ראשון) בחמישה ימים נוספים, אינו מתכוון להתקפל בפני המשטרה והפרקליטות. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי גנור אמר גנור למקורביו: "המעצר לא ישבור אותי - אני מוכן גם למשפט שייארך שנים ארוכות".

לדברי גנור, בגלל העובדה שהוא חש באמת ובתמים שנעשה לו עוול והוא הפליל אנשים אחרים שלא בצדק, אלא רק בעקבות לחצים פסולים, הוא אינו מתכוון לסטות מצעדיו כעת - ולא משנה מה יהיה המחיר. "המעצר לא ישבור אותי", אמר למקורביו, "אני הגעתי לכאן מיוזמתי למסור את דבריי, ואם מישהו חושב שאשנה את גרסתי בגלל שאני במעצר – זה לא יקרה. כל עוד אני במעצר אני לא מתכוון להשיב על שאלות. לא בתנאי הלחץ שמפעילים עליי. אני מביא בחשבון כל תסריט, כולל משפט שייארך שנים ארוכות".


מדברי גנור ניתן להסיק שלרשויות האכיפה יש בעיה, שכן אלה יעלו סימני שאלה על קבילות העדויות והחומרים שמסר. כך, גנור יכול לגרור את הפרקליטות למשפט בלתי נגמר שבו תידון בעיקר התנהלות החקירה.

אחר הצהריים האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו של גנור בחמישה ימים. בהחלטתה קבעה השופטת עינת רון כי עדיין קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה מצידו של גנור. לדבריה, "לא רק שלא הופג החשש לשיבוש אלא שחשש זה מבוסס ואף התרחב לתחומים נוספים. כולם כאמור מהזמן האחרון".

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של גנור בחמישה ימים, בעקבות פתיחת החקירה מחדש והפיכת גנור לחשוד דומיננטי בפרשה. השבוע יזומנו עדים וחשודים נוספים בפרשת הצוללות ללהב 433. פרקליטיו של גנור, עורך הדין בועז בן צור, אמר בדיון כי "גנור פנה ביוזמתו. אם היה רוצה לשבש את החקירה - היה מחכה שיעצרו אותו ואז ישבש? זה דבר שמתקבל על הדעת? לו היה רוצה לשבש את החקירה היה עושה את זה לפני כן". 

בעקבות ההחלטה לעצור אותו החליט גנור להפסיק לשתף פעולה עם המשטרה, ואמש בפעם הראשונה שמר על זכות השתיקה בחקירתו. במשטרה טענו לפני בית המשפט שהחקירה נפתחה מחדש ויש צורך לזמן חשודים אחרים לעדויות ועימותים לנוכח שינוי הגרסאות בעדויות.