עדיאל תורתי

רצח עדיאל תורתי: חשוד מרכזי בפרשה נמלט לחו"ל

קטין בן 17 החשוד בפרשה, נמלט לרומניה כיומיים לאחר הרצח וכך חמק מידי המשטרה. נגד שני החשודים שנעצרו צפוי להיות מוגש כתב אישום בגין הריגה
הדס גרינברג
24 במרץ 2019
22:29

חשוד מרכזי ברצח עדיאל תורתי בן ה-20 מפתח תקווה חמק מידי המשטרה, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. מדובר בקטין בן 17 מירושלים, שברח כיומיים לאחר הרצח לרומניה. בתוך כך, כנגד שני החשודים שנתפסו, קרו גבוריאן ואלירן אסקיאס יוגש ביום שלישי כתב אישום, ככל הנראה בגין הריגה ולא רצח. זאת לאור בעיית ראיות מוצקות להוכחת אשמתם ברצח תורתי.

מוקדם יותר הודיעה המשטרה כי פענחה את תיק היעלמותו ורציחתו של עדיאל תורתי בפתח תקוה בינואר השנה. לפי המשטרה, יום לאחר מציאת גופתו של תורתי בשטח פתוח באזור פתח תקוה, חוקרים שהגיעו ליחידת דיור שלפי החשד בה נרצח, הריחו בה ריח חזק של חומרי ניקוי. בהמשך התברר כי הדירה עברה ניקוי יסודי שכלל צביעה חלקית של הקירות, הוסרו מושבים מכיסאות, ומזרן בדירה נקרע.


החוקרים, שבדקו מצלמות אבטחה בכל אזור זירת מציאת הגופה, זיהו את שני החשודים במעורבות באירוע, קרו גבוריאן בן ה-22, ואלירן אסקיאס בן ה-23 - שניהם תושבי פתח תקוה. בצילומים נראה תורתי נכנס ליחידת הדיור של גבוריאן, וכעבור כשעתיים האחרון יצא ממנה ביחד עם אסקיאס ואדם נוסף – ביחד עם הקטנוע של הקורבן. בהמשך ובשעות הערב, קרו חזר לדירה עם החשודים הנוספים, כשאחד מהם נושא פח זבל וכולם עוזבים את הדירה לאחר כשעה.

בחקירה עלה כי התפתח ויכוח בין תורתי לבין החשודים, בו דקרו את הקורבן בסכין יפנית. בהמשך, גרר קבוריאן את הקורבן למקלחת והמשיך לדקור אותו כשאסקיאס מצטרף אליו ודוקר את הקורבן, עד לשבירת הסכין. בהמשך, לקח אלירן בקבוק וודקה, שבר אותו ועם שבר הבקבוק החשודים המשיכו לדקור את הקורבן ואף חנקו אותו באמצעות בגד שלופף סביב צווארו. בהמשך, שוסף גרונו של הקורבן באמצעות שבר הבקבוק על ידי קרו, שיצא מהמקלחת, התיישב על המיטה ואמר: "גמרתי אותו".