רפי פרץ בסיור בדרום תל אביב
צילום מסך

רפי פרץ בדרום ת"א: "יש לנו אחריות גדולה לרווחת המהגרים הלא חוקיים"

יו"ר הבית היהודי סיפק אמירה מפתיעה במהלך סיור בדרום תל אביב שעסק בסוגיית מבקשי המקלט: "צריכים להרחיק אותם מהארץ, אבל הטיפול בהם – זו דרכו של העם הזה". בעקבות דבריו, סמוטריץ' יצא בהבהרה: "את מהגרי העבודה צריך להוציא מכאן, ומהר"
דניאל אלעזר
25 במרץ 2019
13:00

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, סיפק היום (שני) אמירה מפתיעה בנוגע לסוגיית המסתננים ומבקשי המקלט בדרום תל אביב. "הטיפול של מדינת ישראל במהגרים הלא חוקיים – זאת דרכנו, זה העם הזה. אנחנו עם שנוהג בחסד כלפי הזולת", אמר פרץ בסיור שקיים בדרום תל אביב.


לדברי היו"ר, "אנחנו יודעים שאנחנו צריכים למצוא פתרונות טובים כדי להרחיק אותם מהארץ, וזה לא סותר. אבל כל עוד הם כאן, יש לנו אחריות גדולה לדאוג לרווחתם ושיחיו חיים נורמליים, במיוחד הילדים והתינוקות. יש כאן בתי ילדים מופלאים וגני ילדים נהדרים, וזו תעודת כבוד למדינת ישראל".

דבריו של פרץ עורו סערה בקרב פעילים בדרום תל אביב. שפי פז פנתה ליו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', שהוציא הודעת הבהרה: "את המסתננים ומהגרי העבודה צריך להוציא מכאן, ומהר. הדרך לעשות את זה היא להעביר את פסקת ההתגברות, לחוקק מחדש את חוק המסתננים המקורי ולהעביר למשמורת את כל מי שנמצא כאן, כדי שהחיים שלהם לא יהיו טובים. ככה יישארו כאן מעטים שנשקפת להם סכנת חיים בארצות המוצא שלהם. כל פתרון אחר לא יחזיק".


מלבד פרץ, בסיור בדרום תל אביב השתתפו גם בכירים באיחוד מפלגות הימין, בהם סמוטריץ' עצמו וח"כ מוטי יוגב, ופעילים חברתיים, בהם שפי פז. מי שיזם אותו הוא חבר מועצת העיר בתל אביב חיים גורן, כדי להציג לאנשי הבית היהודי את בעיית מבקשי המקלט בדרום העיר.