צה"ל משמיד מבנה של חמאס
צילום: דו"צ

תיעוד: צה"ל משמיד מתחם צבאי של חמאס; לא יתקיימו לימודים ביישובים בדרום

הפלסטינים דיווחו הבוקר כי צה"ל תקף מוצב של הכוח הימי של חמאס. השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני ישראל כץ לכאן רשת ב: "אין הפסקת אש". בעקבות ההסלמה, לא יתקיימו היום הלימודים בבאר שבע, באשדוד, בשדרות, באשקלון, באופקים, בנתיבות, בקריית גת ובמועצות האזוריות של יישובי עוטף עזה
כרמלה מנשה, רועי שרון וסולימאן מסוודה
26 במרץ 2019
06:51

הפלסטינים דיווחו הבוקר (שלישי) כי צה"ל תקף מוצב של הכוח הימי של חמאס. דובר צה"ל מסר כי משעות הבוקר המוקדמות, תקפו מטוסי קרב וטנקים מטרות של ארגון הטרור, בהן מתחם צבאי. לא יתקיימו לימודים בבאר שבע ובאשדוד. השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני ישראל כץ הבהיר בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אין הפסקת אש. המדיניות של ישראל אגרסיבית".


בעקבות ההסלמה, כ-150 אלף תלמידים לא ילכו היום לבית הספר. לא יתקיימו היום הלימודים בבאר שבע, באשדוד, בשדרות, באשקלון, באופקים, בנתיבות, בקריית גת ובמועצות האזוריות של יישובי עוטף עזה. בנוסף, לא יהיו לימודים גם במכללת ספיר ובמכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום.

רצף של אזעקות נמשך הלילה בעוטף עזה, למרות דיווחים על הפסקת אש בין ישראל לחמאס. גם התקיפות של הצבא נמשכו במקביל. מאז ההודעה, זוהו כ-30 שיגורי רקטות לעבר ישראל. כיפת ברזל יירטה כמה מהן והשאר נפלו בשטחים פתוחים. בשעה 3:15 לפנות בוקר תקפו מטוסי חיל האוויר 15 מטרות טרור.

התקיפה של צה"ל ברצועה באה כתגובה לירי הרקטה אתמול בבוקר, שפגעה פגיעה ישירה בבית במושב משמרת בשרון. שבעה בני אדם נפצעו מפגיעת הרקטה. כתוצאה מהפגיעה, הבית קרס ועלה באש. בסך הכל נפגעו 30 בתים במושב.