אביגדור ליברמן ונפתלי בנט
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ליברמן: "לבנט סיכוי גבוה יותר להיות שר ההגנה של אפגניסטן משר הביטחון בישראל"

יו"ר ישראל ביתנו התייחס בכאן רשת ב לדרישתו של שר החינוך לקבל את תיק הביטחון: "אי אפשר להכשיר כניעה לטרור בקבינט וגם לבקר מבפנים. זה איש שמקדש את הכיסא"
קלמן ליברמן
26 במרץ 2019
09:50

יו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, יצא היום (שלישי) נגד דרישתו של נפתלי בנט לקבל את תיק הביטחון בממשלה הבאה. "אני מניח שסיכוייו להיות שר ההגנה של אפגניסטן יותר גבוהים מלהיות שר הביטחון של ישראל, פשוט כי שם עוד לא מכירים אותו", אמר ליברמן בריאיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ אביגדור ליברמן בכאן רשת ב

לדברי השר לשעבר, "נפתלי בנט זה איש שמקדש את הכיסא, ואני מקדש את הביטחון. אי אפשר להיות גם בפנים וגם בחוץ. אתה לא יכול להיות חבר בקבינט שמכשיר כניעה לטרור ותשלומי פרוטקשן לחמאס, וגם לבקר אותו מבפנים".

ליברמן מתח ביקורת קשה על מדיניות הממשלה כלפי חמאס ברצועת עזה: "מה היה קורה אילו 60 רקטות היו נופלות במרכז תל אביב או בגוש דן? מה היה קורה לו 60 רקטות היו פוגעות בירושלים ובסביבה? אבל 60 רקטות שספגו אתמול בשדרות ובעוטף עזה, זה במסגרת כללי המשחק. בכל ההפצצות שהיו אתמול ברצועת עזה אף מחבל אפילו לא נשרט. ממשלת ישראל מקבלת את הפגיעה בעוטף עזה".

בנט עצמו הגיע הלילה לעוטף עזה וקרא "לתת לצה"ל פקודה לנצח". הוא מתח גם כן ביקורת על התגובה הישראלית לירי מעזה: "להפציץ בניין ריק ולהתבשם כאילו זו הרתעה - זה קשקוש שלא עובד. אני מצפה מראש הממשלה לתת לצה״ל פקודה לעקר את חמאס מיכולות ואז לשמר את זה. זה הדבר הבסיסי שמגיע לתושבי עוטף עזה ותושבי הדרום כולו. עכשיו זה רגע החלטה. אנחנו ניתן את כל הגב בעניין הזה״.

אתמול תקפה רעייתו של שר החינוך, גילת בנט, את ראש הממשלה וחזרה על הדרישה למנות את בעלה לשר הביטחון. "נתניהו מושחת", כתבה בנט בפוסט שפרסמה בפייסבוק. "אדם מושחת מבחינתי הוא כזה שכשיורים טילים על תל אביב אומר שזו טעות, ורק כשהטיל פוגע – פתאום זה 'פשע נפשע'. מספיק כבר לקשקש".

היא הוסיפה: "יש לנו אויב והוא הורג בנו שנים, וכל מה שנתניהו עושה זה להתעלם מקיומו ונותן לו לצמוח. והוא זה שנושא באחריות לכך שמינה שרי ביטחון ורמטכ"לים כושלים בזה אחר זה. אפשר לנצח את החמאס! נתניהו הוא מדינאי מעולה, אבל אנחנו חייבים את נפתלי כשר ביטחון אם אנחנו רוצים שיהיה פה אי פעם ביטחון".