מתוך תיעוד הרצח

"בעיטות, חניקות, ודקירות": כתב אישום בגין ניסיון לרצח בפרשת עדיאל תורתי

נגד קרו גבוריאן ואלירן אסקסיאס הוגש כתב בגין ניסיון לרצח. בין תורתי לנאשמים, הייתה היכרות מוקדמת על רקע פעילות פלילית שעסקו בה. על פי האישום, החליטו לרצוח את תורתי, משום שלטענתם חשף דירת מסתור
רום ליאור
26 במרץ 2019
13:47

כתב אישום בגין ניסיון לרצח ועבירות נוספות הוגש היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד בפרשת הרצח של עדיאל תורתי. על פי כתב האישום, בין תורתי לנאשמים, קרו גבוריאן ואלירן אסקיאס, הייתה היכרות מוקדמת על רקע פעילות פלילית שעסקו בה. 

במהלך מפגש משותף, הטיח אחד הנאשמים בתורתי כי הוא ״מלשין״ וטען שהוא חשף את מיקומה של דירת מסתור שבה השתמש. עקב כך, על פי האישום, החליטו לרצוח את תורתי והחלו במסכת התעללות פיזית ונפשית, שכללה אלימות קשה - בעיטות, חניקות ודקירות בפלג גופו העליון ובראשו.


בכתב האישום מציינת הפרקליטות כי לצד המעשים הללו - אותרו בגופו של תורתי כמויות קטלניות של קוקאין. בהמשך לפרסום ביום ראשון בחדשות הערב בכאן 11, בכתב האישום מצוין גם חשוד מרכזי נוסף ברצח, א.א, קטין בן 17, שברח לרומניה לאחר הרצח, כמו גם מעורב נוסף שברח מהארץ יחד עמו. חלקו -עזר לשלושת החשודים ברצח להסתתר לאחר המעשה ולקבור את תורתי .

ביום ראשון הודיעה המשטרה כי פענחה את תיק היעלמותו ורציחתו של עדיאל תורתי בפתח תקוה בינואר השנה. לפי המשטרה, יום לאחר מציאת גופתו של תורתי בשטח פתוח באזור פתח תקוה, חוקרים שהגיעו ליחידת דיור שלפי החשד בה נרצח, הריחו בה ריח חזק של חומרי ניקוי. בהמשך התברר כי הדירה עברה ניקוי יסודי שכלל צביעה חלקית של הקירות, הוסרו מושבים מכיסאות, ומזרן בדירה נקרע.