דני דנון
צילום: אי-פי

דני דנון במועצת הביטחון: "אם ההתקפות יימשכו - חמאס ירגיש את עוצמת צה"ל"

שגריר ישראל באו"ם קרא למועצת הביטחון לגנות את חמאס: "יש כאן ארגון טרור מול מדינה שמגנה על אזרחיה". שליח האו"ם למזרח התיכון הצטרף לקריאה והוסיף: "המצב עדיין מתוח מאוד"
מערכת כאן
26 במרץ 2019
18:54

מועצת הביטחון של האו"ם דנה היום (שלישי) בירי הטילים מעזה לישראל. שגריר ישראל באו"ם דני דנון תקף את חמאס במהלך הדיון, ודרש מהחברות באו"ם לגנות את הארגון: "האו"ם חייב לגנות את חמאס. מועצת הביטחון חייב להגדיר את חמאס כארגון טרור".

דנון הוסיף: "האירועים של יום שני לא היה מקרי - חמאס ביצע התקפת טרור מכוונת נגד אזרחינו. אני לא רואה שני צדדים במקרה הזה. יש כאן ארגון טרור מול מדינה שמגנה על אזרחיה. לא נקבל סיטואציה בה חמאס מאיים על אזרחינו. אם ההתקפות יימשכו, מנהיגי חמאס ירגישו את עוצמתו של צה"ל וייקברו מתחת למנהרות שלהם".

שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב גם השתתף בדיון, וקרא לגנות את ירי הטילים על ישראל: "אני מבקש מכם להצטרף לאו"ם ולגנות את ירי הטילים לעבר ישראל. אנחנו חייבים לקרוא לכל הצדדים לרסן את עצמם בצורה מקסימלית, כי המצב עדיין מתוח מאוד".

מלדנוב הדגיש את מאמציו להביא לרגיעה באזור: "מאז השעות המוקדמות של אתמול הצוות שלי עובד ביחד עם מצרים וכל הצדדים המעורבים, כדי להבטיח שהמצב לא ייצא מכלל שליטה. אף אחד לא רוצה עימות צבאי מלא בעזה. עימות כזה יהיה הרסני עבור הפלסטינים ויהיה בעל השלכות לישראלים שגרים בקרבת רצועת עזה, וסביר להניח שלעימות כזה יהיו השלכות אזוריות".


אף גורם ישראלי לא אישר עדיין באופן רשמי את ההודעות על הפסקת אש מהצד הפלסטיני. לצד זאת, צה"ל הסיר את החסימות בצירים בעוטף עזה. בשעה זו ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך בהתייעצויות עם ראשי מערכת הביטחון.

המשקיף הפלסטיני באו"ם ריאד מנסור יצא במהלך הדיון במועצת הביטחון נגד ישראל וארצות הברית: "אני מקבל את היישום של כל החלטות מועצת הביטחון והחוק הבין-לאומי. הצד השני הוא זה שמסרב לכבד את החלטות המועצה. יש חברה נוספת במועצה, חברה עוצמתית, שמגנה על הכוח הכובש מכיבוד החלטות מועצת הביטחון".