נתניהו וטראמפ, אתמול
צילום: אי-פי

הפסטיבל המיותר והתקלה שמנעה אותו

נתניהו לא הצליח לרתום את הנשיא האמריקני לקמפיין הבחירות שלו, ומה שעניין את הציבור בארץ היה מצב הפצועים, תגובת צה"ל, וחרדת התושבים בדרום | פרשנות
מרדכי גילת
26 במרץ 2019
19:28

לראש הממשלה היתה שלשום תקלה: אחרי שעמל וטרח ונשא עיניו לפסטיבל הכרת נשיא ארה"ב בריבונות ישראל על הגולן - נושא שאינו שנוי כלל במחלוקת בין המחנות הפוליטיים המרכזיים בארץ; אחרי שהתנהג כמי שהטקס בבית הלבן יסייע לו לגנוב את ההצגה מיריביו; אחרי שנערך לנשיאת נאומים מלוטשים במגרשים הביתיים שלו בארה"ב - הפסטיבל המתוכנן לא טיפס לשמיים.


אופס, היתה תקלה. אופס, גניבת ההצגה נכשלה. אופס, הניסיון לרתום את הנשיא האמריקני למערכת הבחירות של ראש הממשלה – לא צלח פשוט.

הוא לא צלח כי הרקטה ששלחו אנשי החמאס לאזור השרון פגעה בבית במושב משמרת והרסה אותו; כי הפגיעה הישירה גרמה לפציעת שישה מדיירי הבית ולהצגת שאלות בעניין תפקוד מערכת כיפת ברזל; כי מה שעניין את הציבור בארץ היה מצב הפצועים, תגובת צה"ל, וחרדת התושבים בדרום. הם ורק הם אכן הצדיקו את האולפנים הפתוחים - לא הטקס והנאומים והתמונות מהאירוע היזום בבית הלבן.

האירוע הזה, עם כל הכבוד, היה זניח.

התקלה הזאת, מבחינת נתניהו, נוראה אף שהטקס כן זכה לסיקור ולכמה כתבות בערוצי הרדיו והטלוויזיה. היא נוראה מבחינתו כי האירוע לא פתח את המהדורות השונות; כי לא נקשרו כתרים לראשו; כי הוא לא הצליח להפוך את הכרזת הנשיא להישג דרמטי כביכול.

על הרקע הזה לא אתפלא אם ראש הממשלה יטען בקרוב שהתקשורת לא בסדר; שהיא שוב נגדו; שהיא לא מעניקה לו את הסיקור הראוי. עיתונאים שמעו ממנו כבר אמירות ברוח הזאת.

יותר מזה: חצרו של נתניהו תנסה ודאי להפיח חיים באירוע הזה, שהתזמון שלו נראה ונשמע כמו פרובוקציה; תנסה למנף את "ההישג"; תנסה להצית אש במקום רדום שאיש בעולם לא מתעניין בו כבר שנים.

בינתיים, עד שזה יקרה, טרח גורם בפמליית ראש הממשלה להכריז כי החמאס ספג מכה קשה וצה"ל הוא שתקף אחרון בסבב הזה. אותו גורם הדגיש, איך לא, שראש הממשלה הוא שהורה לרמטכ"ל לנהוג כך. יופי, מחיאות כפיים.

רוצה לומר: גבר גבר. רוצה לומר: אני עדיין מר ביטחון. רק מה? תושבי הדרום חיים באותו סרט כבר 18 שנה. אותו לופ, אותו סיוט, אותה בעיה. בעיה קשה שנתניהו לא פותר להם כבר 10 שנים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות