נתניהו וגנץ
צילום: גילי יערי ויונתן זינדל, פלאש 90

סקר כאן חדשות: גדל הפער בין נתניהו לגנץ בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה

על רקע המתיחות בדרום הליכוד יורדת ל-28 מנדטים, כחול לבן נשארת עם 30. זהות ממשיכה לעלות ומקבלה 6 מנדטים. רק 24% השיבו שתפקוד נתניהו בסבב הלחימה האחרון היה טוב
יואב קרקובסקי
27 במרץ 2019
07:33

בנימין נתניהו מגדיל את הפער מבני גנץ בשאלה, מי המועמד המועדף לראשות הממשלה, כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם היום (רביעי) בכאן רשת ב. ראש הממשלה זוכה בסקר ל-45% תמיכה לעומת 34% של יו"ר רשימת כחול לבן. בסקר המנדטים הליכוד מאבדת את ההובלה לכחול לבן.


לפי הסקר שבוצע על ידי מכון TNS  לפני אירועי השעות האחרונות בדרום, רשימת כחול לבן הייתה זוכה ל-30 מנדטים לו הבחירות היו נערכת היום. הליכוד של נתניהו הייתה במקום השני עם 28 מנדטים, על רקע ההסלמה בדרום. העבודה מקבלת בסקר שמונה מנדטים ואחריה ניצבת מפלגת הימין החדש.

יהדות התורה וחד"ש-תע"ל זכו בסקר כאן חדשות לשבעה מנדטים כל אחת. כולנו ש"ס וזהות, שממשיכה להתחזק, מקבלות שישה מנדטים. מרצ ובל"ד-רע"מ עומדות על חמישה מנדטים כל אחת. גשר מקבלת בסקר 2.6% מהקולות ולא עוברת את אחוז החסימה, כמו ישראל ביתנו שעומדת על 2.1%.

רוב הנסקרים, 53%, ענו שתגובת צה"ל לירי הרקטה לשרון הייתה חלשה מדי. 29% השיבו שהתגובה הייתה מידתית ורק 3% טענו שהיא חזקה מדי. 24% מהנשאלים העריכו שתפקודו של נתניהו בימים האחרונים היה טוב. 33% אחוז הגדירו אותו כלא טוב, ושיעור דומה השיבו שהתפקוד היה בינוני.