ניידת משטרה

שחקן מ.ס. אשדוד שדרס אדם למוות נידון ל-15 חודשי מאסר

עוביידה חטאב, שחקן ליגת העל בכדורגל, יחל לרצות את מאסרו בחודש מאי. עורך דינו מסר בתגובה: "פסק הדין עושה עוול חמור לעוביידה וקובע תקדים מסוכן המנוגד להנחיות המשטרה בכל הנוגע להתנהגות לאחר תאונה"
ליאן ווילדאו
29 במרץ 2019
17:58

עוביידה חטאב, שחקן מ.ס. אשדוד מליגת העל בכדורגל, נידון היום (שישי) ל-15 חודשי מאסר בפועל בעקבות תאונת פגע וברח, בה נהרג אדם בצפון הארץ בדצמבר 2014. חטאב, בן 26, אמור לרצות את עונשו מחודש מאי.

חטאב, הורשע באפריל 2016 בהפקרה, ונידון בבית המשפט המחוזי בנצרת לעונש של שישה חודשים של עבודות שירות ושבע שנים של פסילת רישיון הנהיגה. בית המשפט העליון קיבל היום את ערעור המדינה וקבע את עונש המאסר בפועל.

עורך דינו של הכדורגלן אביגדור פלדמן אמר בתגובה: "פסק הדין עושה עוול חמור לעוביידה וקובע תקדים מסוכן המנוגד להנחיות המשטרה בכל הנוגע להתנהגות לאחר תאונה. אנו נעשה הכל כדי לבטל את פסק הדין המסוכן הזה, נבקש חוות דעת נוספות של מומחים ואני מאמין שההחלטה תתהפך".

פלדמן הוסיף כי "בכל מקרה נבקש עיכוב ביצוע של העונש עד לסיום ההליך. עצוב מאד שארבע וחצי שנים אחרי התאונה, כשעוביידה עבר תהליך שיקום, החזיר את החיים שלו למסלולם וקיבל רק שבחים משירותי המבחן, שולחים אותו עכשיו אל מאחורי סורג ובריח ואני אעשה הכל בשביל למנוע זאת".

חברו לקבוצה יצחק אספה הואשם לפני כחצי שנה בתאונת פגע וברח שבה נהרג הנער ארי נשר, בנו של הבמאי אבי נשר. לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש כתב אישום נגד הכדורגלן בגין נהיגה בשכרות, הפקרה, שיבוש מהלכי משפט ועוד, לאחר שפגע עם רכבו בארי נשר ובחברו שרכבו על אופניים חשמליים. אספה לא הואשם בעבירת הריגה או גרימת מוות ברשלנות, מה שמחזק את ההערכה כי הנער שהרכיב את נשר יואשם באחת העבירות.

תגיות:
פגע וברח