מפגינים בגבול הרצועה
צילום מסך

41 אלף מפגינים מול 8 גדודים: צה"ל מסכם את הפגנת הגדר

בצבא מציינים בסיפוק את הריסון שהפגין חמאס בהפגנה ברצועה בה נהרגו שני פלסטינים ו-112 נפצעו: "הגענו לכמות גדולה של אנשים אבל אלימות נמוכה יחסית גם ליום שישי רגיל"
משה שטיינמץ
30 במרץ 2019
18:48

בצה"ל סיכמו הערב (שבת) בחיוב את אירועי ההפגנה הגדולה שארגן חמאס על גבול רצועת עזה. על פי דובר צה"ל בשיאו של האירוע נכחו בהפגנה 41 אלף מפגינים שהיו מקובצים בארבעה מוקדים. בסך הכול נהרגו באירוע שני מפגינים פלסטינים ו-112 נפצעו. כוחות צה"ל נערכו מול המפגינים עם שמונה גדודים. 

דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס התייחס לדברים ואמר: "האופן שבו צהל נערך לאירוע, בכמות הכוחות, בלמידה, בהפעלה של יכולות אל הרג, במסרים לצד השני. הריסון שהפעיל חמאס, הריסון שהפעיל היום חמאס לא נראה במהלך כל השנה האחרונה, היו מאות אנשי חמאס עם וסטים כתומים בכל אחד מהמוקדים, הם חצצו בין ההמון לגדר, זה לא הרמטי היו מקומות שהגיעו לגדר ואפילו הופעלה אלימות כלפי כוח הריסון. זה הוכחה שחמאס שולט בגובה הלהבות וההפגנות האלה. חמאס קובע את עצמת ההפגנה ושולט בה".


דובר צה"ל המשים לסכם וקבע: "אירועי השבוע, שבהם התקיפות של צהל, הלשכה של הנייה ונוספות, הבהירו לחמאס את האופן שבו אנו ראוים בחומרה את האירועים האלה ולאן יוביל אותנו יום אדמה אלים. ניהול תהליכים לאו דווקא בצבא, ניהול מושכל של תהליכים שהביא אותנו ליום שבו היו ההערכות, עוד לפני השבוע הזה , למאה אלף איש ואלימות קיצונית. הגענו לכמות גדולה של אנשים אבל אלימות נמוכה יחסית גם ליום שישי רגיל".

תגיות:
חמאס
,
עזה