בנימין נתניהו, ההסלמה בדרום
צילום: יונתן זינדל ונעם רבקין פנטון, פלאש 90

נתניהו: "נשאיר את הכוחות במקום, אנחנו לא יודעים אם הרגיעה תמשך"

ראש הממשלה התייחס הערב למתיחות בדרום: "אנחנו ערוכים לכל התפתחות". זמן קצר לאחר מכן שוגרו חמש רקטות מעזה לישראל
עמיחי שטיין
31 במרץ 2019
01:48

בסרטון שפרסם אמש (שבת) התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למתיחות בעזה ולרגיעה המסתמנת: "ההנחיה שלי היא להשאיר את הכוחות במקום. אנחנו לא יודעים אם הרגיעה תמשך – אנו ערוכים לכל התפתחות". פחות משעה לאחר שפרסם את הסרטון שוגרו חמש רקטות משטח עזה לישראל


את הדברים אמר נתניהו על רקע הפגנות הענק שהתקיימה במהלך השבת בגבול רצועת עזה, בה השתתפו 41 אלף פלסטינים. עד כה דווח על שני הרוגים ו-360 פצועים באירועים. לאחר שחמאס עמד בהבטחתו וריסן את המחאה, בישראל החליטו על הסרת המגבלות שהוטלו לאחר שיגור הרקטה למושב משמרת וביניהן: פתיחת המעברים כרם שלום וארז והיתר דיג בחופי עזה. 

ראש הממשלה רמז על פעילותה של ישראל בגזרה הצפונית: "זו הדרך שבה אנחנו מנהלים את העניינים – מפעילים את הכוח שצריך ונמנעים אם אפשר ממלחמות מיותרות. אנחנו עושים את זה לא רק בגזרה הדרומית אלא גם בגזרה הצפונית, בהצלחה בלתי רגילה. אנחנו בלמנו את איראן ואנחנו הולמים שם כשצריך". 

את הדברים אמר נתניהו לאחר שגורמים רשמיים בסוריה האשימו את ישראל בתקיפה אווירית בעומק סוריה בליל חמישי. לפי הדיווחים הסוריים חיל האוויר תקף מתחם תעשייתי באזור א-שייח' נג'אר בצפון מערב העיר חלב, בצפון המדינה. לפי מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, יעד התקיפה היה מחסני אמל"ח איראניים, באזור נמל התעופה של חלב.