פסגת הליגה הערבית בתוניסיה
צילום: אי-פי

הליגה הערבית: "להיאבק בכל אמצעי מדיני נגד ההכרה האמריקנית ברמת הגולן"

בהודעת הסיכום של פסגת הליגה נאמר כי מדינות ערב מתנגדות להחלטת טראמפ להכיר בריבונות הישראלית בגולן. עוד נאמר כי המדינות הערביות "מתנגדות להתערבות של איראן בענייניהן הפנימיים"
משה ברקוביץ'
31 במרץ 2019
21:19

גינוי ערבי נוסף להכרה האמריקנית בגולן: חברות הליגה הערבית הצהירו הערב (ראשון) כי הן מתנגדות להחלטה של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן. זאת, בתום פסגת הליגה שנערכה בתוניסיה.

מזכ"ל הליגה הערבית, אחמד אבו אל-ר'יט, קרא לשרי החוץ הערבים "להמשיך ולהיאבק בכל האמצעים המדיניים" נגד ההחלטה האמריקנית. בנוסף, הוא ביקש לפנות למועצת הביטחון כדי להעביר הצעת החלטה נגד ההכרה, ולפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג על מנת להביא לביטול ההכרה של וושינגטון.

בהודעת הסיכום של כינוס הליגה הערבית הודגשה גם "המרכזיות של הסוגיה הפלסטינית עבור מדינות ערב". עוד נאמר: "הביטחון והיציבות באזור מבוססים על ההסדר הצודק והכולל של הסוגיה הפלסטינית. על הפלסטינים לקבל את זכויותיהם, ובראשן הקמת מדינה פלסטינית עצמאית בקווי 67' שבירתה מזרח ירושלים".

חברות הליגה הערבית ציינו עוד כי הן מתנגדות "לצעדים החד-צדדיים של ישראל לשינוי הסטטוס-קוו בירושלים", כולל החלטת בית המשפט לסגור את שער הרחמים. הן הדגישו כי על מדינות העולם לא להכיר בירושלים כבירת ישראל ולא להעביר לשם את שגרירויותיהן, בהתאם להחלטות מועצת הביטחון. בנוסף, בהודעת הסיכום נאמר כי המדינות מתנגדות ל"התערבויות של איראן בעניינים הפנימיים של מדינות האזור".