"נמצא במצב פסיכוטי": הוארך מעצר החשוד ברצח יסמין רז

בית משפט השלום בתל אביב האריך ב-4 ימים את מעצרו של תושב חולון, החשוד ברצח הצעירה לפני כחודשיים. סנגורו: "הוא סובל ממחשבות רדיפה ואינו מתקשר עם הסובבים אותו"
הדס גרינברג
01 באפריל 2019
10:34

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שני) בארבעה ימים את מעצרו של החשוד ברצח יסמין רז מחולון. מהדיון עולה כי החשוד, תושב העיר בן 48, מקורב לבעל הדירה שבה התגוררה יסמין ושממנה נפלה למותה, ואף נכח במקום בזמן האירוע ואחרי מותה של רז.

עו"ד ניר אלפסה מהסנגוריה הציבורית אמר לאחר הארכת המעצר: "לא מדובר במי שאין לו הסתבכויות עם החוק. נסגרו לו לאחרונה תיקים בגלל אי-כשירות נפשית". לדבריו, האיש נמצא בחודשים האחרונים במצב פסיכוטי ובוחן המציאות שלו לקוי ברמה שמשפיעה על ההתקשרות עימו. נציג המשטרה, מנגד, הדגיש בדיון כי "צוות החקירה מכיר את המגבלות של החשוד".

עוד ציין הסנגור כי "מעולם לא הייתה מחלוקת שהחשוד והאחר נכחו בדירה שממנה לכאורה המנוחה קפצה או באופן אחר נפלה ומצאה את מותה. אני יודע שמהר מאוד נמתחה ביקורת על האופן שבו המשטרה מיהרה להסיק שמדובר בהתאבדות, והייתה ציפייה שהמשטרה תחקור את התיק כדי לברר מה קרה במקום. הוא לא היחיד שנכח במקום, יש עוד שני אנשים לפחות שהיו בדירה. אני מקווה שפריצת הדרך לא נובעת ממצוקת פענוח מול המשפחה, שמבקשת תשובות על גורל המנוחה. מרשי יצא לא כשיר בשני תיקים מבחינה דיונית. הוא סובל ממחשבות רדיפה ואינו מתקשר עם הסובבים אותו".

השופט עלאא מסארווה האריך את מעצרו של החשוד בארבעה ימים וקבע כי "קיימת ראייה משמעותית נוספת, ראייה חשובה". הוא הוסיף: "מונחת בפניי תוכנית החקירה שהושקעה בה מחשבה רבה. במקביל, נעשות פעולות ללא הרף וקיים חשד סביר בעצמה טובה ופעולות חקירה אינטנסיביות. אין צורך להרחיב על המסוכנות וגם השיבוש לא נפקד ממקומו. חרף נתוניו האישיים הלא פשוטים של החשוד, מתחייב מעצר בנסיבות הללו".

בסוף חודש ינואר פורסם בכאן חדשות כי כשעה לפני שמתה, התקשרה יסמין למשטרה וטענה שמרביצים לה ומכים אותה. שוטר הגיע לדירתה, אך יסמין לא הייתה שם - והשוטר עזב את המקום לאחר זמן קצר. בפרק הזמן הזה יסמין הספיקה לחזור לדירה, שם התפתח עימות עם הדיירים. על אף ההערכה הראשונית של המשטרה כי יסמין התאבדה, החלה להיבדק האפשרות שמדובר ברצח. זאת,  בעקבות לחץ משפחתה של יסמין ועדויות חדשות.