שקד ואורית נבון

שקד על הצוללות: נתניהו לא יפגע בביטחון המדינה

יו"ר הימין החדש התארחה בלייב פייסבוק של כאן חדשות ואמרה כי גנץ לא יכול להיות ראש ממשלה בגלל חוסר ניסיון פוליטי. שקד הבהירה כי היא לא מוכנה לדבר עם עופר כסיף ודרשה שיתנצל באופן פומבי
אורית נבון
01 באפריל 2019
14:00
עודכן ב 15:14

"חלק מההצלחה של נתניהו היא בזכות אשתו", אמרה שרת המשפטים ויו"ר הימין החדש איילת שקד בריאיון לאורית נבון בלייב פייסבוק של כאן חדשות. שקד הדגישה: "אני מכירה את נתניהו, הוא לא יפגע בביטחון המדינה בשביל אינטרסים זרים".

שקד התייחסה גם לפרסומים בכלי התקשורת שלפיהם יו"ר כחול לבן נפגש עם פסיכולוגית, וסיפרה שהלכה לפסיכולוגית לאחר מות אמה לפני שנים רבות. על חילופי המתקפות בין כחול לבן לבין הליכוד אמרה שקד כי "שני הקמפיינים לא במקום".

על השאלה מדוע אומרים שהיא "אישה מסוכנת" ענתה שקד: "אני מבצעת מדיניות ימין וזה מפריע לאנשי שמאל - אנחנו נכנסנו כדי לשנות". שקד הבהירה כי היא "שרת המשפטים של כולם" וסיפרה כי  80% מהעבודה שעשתה במשרד המשפטים לא מבדילה בין ימין לשמאל. "אני מעריכה שחלק מהביקורת עליי נובעת כי אני אישה. הביקורת הכי ארסית מגיעה מחברות הכנסת במחנה השני", אמרה השרה.

בסוף התייחסה שקד למגוון שאלות בנושאים שונים. יו"ר הימין החדש הדגישה כי בני גנץ לא יכול לכהן כראש ממשלה משום שקודם כל הוא חייב לצבור ניסיון בחיים הפוליטיים. "יש לו ניסיון כרמטכ"ל וניסיון כושל במגזר העסקי", הסבירה.

לדברי שקד, פייגלין הוא איש חזון שמוכר לציבור לוקשים. על האמירה של עופר כסיף כי היא ניאו נאצית - "לא אדבר עם עופר כסיף. הוא חצה גבול שלא חוצים. לא צריך להשלים עם אמירה כמו שלו לשרת משפטים במדינה. איתו אני לא מתכוונת לדבר. שיתנצל בפומבי".