כלא קציעות
צילום: פלאש 90

מנהיגי חמאס בבתי הכלא מאיימים לשבות רעב

האסירים מתכוונים להתחיל בשביתה יומיים לפני הבחירות לכנסת. רופאים במילואים יגויסו כדי להכיל את הטיפול באירוע
רועי ינובסקי
01 באפריל 2019
20:33

מנהיגי חמאס בבתי הכלא הישראלים מאיימים לשבות רעב החל מיום ראשון הקרוב. מיעוט מהאסירים מאיים גם לא לשתות מים בנוסף לאי אכילת מזון. רופאים במילואים יגויסו כדי להכיל את הטיפול באירוע ולגרום לכך שלא יהיה צורך לפנות אסירים לבית חולים - כדי למנוע התרחשות סביב האסירים המאושפזים. ביום חמישי התקיימה הערכת מצב בשב"ס ובה הועלו מספר אפשרויות כולל הזנה בכפיה, צעד שהרופאים לא הסכימו אליו בפעם הקודמת שבה האסירים שבתו.


בשבוע שעבר נדקרו שני סוהרים בכלא קציעות על ידי אסירים ביטחוניים. מחקירת האירוע עולה שמדובר באירוע מתוכנן ומאורגן על ידי מנהיגי האסירים הביטחוניים בכלא המזוהים עם ארגון חמאס. מן החקירה עולה כי מנהגי חמאס בכלא הם אלו שבחרו את המחבלים שביצעו את הפיגוע ובחרו את התזמון ודרך הביצוע.

לפני כחודש וחצי דווח ברשת "אל-מיאדין" כי "העניינים בבית סוהר קציעות ובשאר בתי הכלא הישראליים הולכים לקראת הסלמה". לדברי מקור פלסטיני, האסירים בקציעות מתכוונים להסלים את האווירה בעקבות הכוונה להציב מכשירים המשבשים קליטת מכשירים סלולריים בבית הסוהר. האסירים טוענים כי הנהלת הכלא מנהלת נגדם "מבצע שנתמך בהחלטות פוליטיות". 

תגיות:
חמאס