עליזה בלוך
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

ראש עיריית בית שמש המליצה לזוכים חרדים במחיר למשתכן להחליף שכונה

עליזה בלוך פנתה לשר האוצר ולמשרד השיכון לבדוק אפשרות למהלך. בשיחה עם תושבים אמרה שהשכונה בה זכו בדירות לא מתאימה לצביון החרדי. מנכ"ל משרד השיכון לכאן רשת ב: "לא עושים דבר בכפייה"
יעקב אייכלר
02 באפריל 2019
01:37

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, ביקשה משר האוצר משה כחלון לבדוק אפשרות של העברת חרדים שזכו בדירה בפרויקט מחיר למשתכן לשכונה אחרת בעיר, כך פורסם היום (שני) בתכנית כאן הלילה בכאן רשת ב. מלשכת שר האוצר אישרו את הפניה, והבהירו שהטיפול בנושא יידחה לאחר הבחירות בניסיון למצוא פתרון חוקי לנושא.

בלוך ערכה כינוס לזוכים בפרויקט בשכונה ה' בעיר, המיועדת לציבור הכללי והבהירה להם כי היא לא תתאים לצביון של התושבים החרדים. לדבריה, בשכונה לא מתוכננים מוסדות דת וחינוך לחרדים, והציעה להם לעבור לשכונה ד'.

מנכ"ל משרד השיכון, בני דרייפוס, אמר בריאיון ליעקב אייכלר בכאן רשת ב כי ההיתכנות של המהלך נמוך. הוא הסביר כי "השכונה מתוכננת לציבור הכללי. לא מופרך שזה היה חלק מהמסרים שרצו להעביר לאותו ציבור. למה אין לו גני ילדים ובתי ספר שמותאמים לצביון שלו וכדומה".

"היא פנתה אלינו גם בצורה רשמית, עם חוות דעת משפטית. היא בדקה אם המשרד יוכל לאפשר למי שירצה מרצונו להחליף את הזכייה שלו בה' עם זכייה של מישהו משכונה ד'. שום דבר לא יהיה בכפייה" המשיך דרייפוס. "אני בספק אם זה יאושר".