בצלאל סמוטריץ
צילום: פלאש 90

סמוטריץ': תנאי סף לכניסה לקואליציה - פסקת התגברות תוך 60 יום

בכיר באיחוד מפלגות הימין סיפר בקלמן ליברמן על הדרישה שיעלה במשא ומתן קואליציוני עתידי מול הליכוד. עוד הוסיף סמוטריץ: תיק החינוך עדיין נמצא על הפרק
קלמן ליברמן
02 באפריל 2019
08:00
עודכן ב 08:49

תנאי סף של איחוד מפלגות הימין לכניסה לקואליציה של נתניהו - חקיקת פסקת התגברות בתוך 60 יום, כך אמר הבוקר (שלישי) ח"כ בצלאל סמוטריץ' לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב בתוכנית "קלמן ליברמן". סמוטריץ' אמר כי הנושא יעלה במשא ומתן עתידי בין איחוד מפלגות הימין לבין הליכוד. לדבריו: "אם הוא ירצה להקים ממשלת ימין או כי זה באמת מה שהוא ירצה ויקיים את הבטחותיו לבוחריו או כי לא תהיה לו אלטרנטיבה אחרת בגלל כתבי האישום, אז הוא יהיה חייב להעביר את הפסקה הזו, מכיוון שאחרת אין ערך לממשלת ימין".

האינו לראיון המלא עם ח"כ סמוטריץ' 

בנושא אחר הוסיף סמוטריץ': "תיק החינוך נמצא על הפרק. אנחנו מדברים על תיק החינוך ותיק המשפטים". בהקשר זה השמיע סמוטריץ' ביקורת על שרת המשפטים המכהנת איילת שקד. לדבריו: "איילת הייתה שרת משפטים טובה אבל היא קיבלה על עצמה החלטה מודעת בתחילת הקדנציה שהיא פועלת בתוך גבולות הגזרה הקיימים. היא לא רוצה להתעמת לא עם הנשיאה, בהתחלה נאור ואחר כך חיות, ולא עם מנדלבליט ולא עם שי ניצן, ולכן במסגרת תקרת הזכוכית הקיימת היא עשתה דברים טובים. אני חושב שכולם מבינים שהמהלך הזה מיצה את עצמו, היו לו הישגים, אבל כולם היו בערבון מוגבל. תראו רק את ההתנהלות של בג"ץ בשבועות האחרונים נגדנו, צריך שינוי דרמטי שישנה את כל מערכת היחסים".